Sisukord
Sport
Tänane leht
28.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tapal tappa? Küsi, ja sulle antakse (13) Horoskoop Tagakaas Audru vallavanem lubas Pärnu taas suureks teha Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks Sada eurot iga uue inimhinge eest valla elanikeregistris Esikülg 28.12 Majandus Tööandjate arvates jõuga palgalõhe vastu ei saa Suurpangad maksavad karmavõlga Majanduse lühiuudised Elektrilevi peab võrgutasusid vähendama Välismaa Kui mitte Trump, siis Kongress jätkab USA kohalolekut Euroopas Sõdurneiu saab esimese missioonikogemuse Välismaa lühiuudised 28.12.2016 Fotod ja video: USA paigutab Venemaa külje alla tonnide viisi rasketehnikat Ei tule puhkama Saksamaale jõudnud põgenikud võtavad omaks kristluse (4) Lõppev aasta tõi kätte tuleviku Reportaaž Donbassist: lihtsad asjad ja rasked küsimused (11) Arvamus Aarne Mäe: kui riigikogus hakkab igav (2) Juhtkiri: kuidas taltsutada hiide? Postimees 1927. aastal: Oskar Lutsu saatuslikud pühad Raul Rebane: tegelik võim 2017 (4) Kultuur Teatriaasta kokkuvõte. Kõige tähtsam on erikaal Sport Spordi lühiuudised Müstika: Kanter võitis ajakirjanike ja alaliitude arvestuses, kuid rahvalt punkte ei saanud (5) Mariel Gregor: mis imeloom see kohtunik on, et temaga rääkida ei tohi? (1) Vastuvoolu ujuv korvpalli Euroliiga leidis õnne valemi Dopingujamadest väsinud sportlased haaravad ise ohjad (1) Tarbija Valgendavatesse hambapastadesse tuleks suhtuda ettevaatlikult Insuldi korral ei tasu EMOsse minna Tartu Suurehitust ootaval krundil saab aasta aega tasuta parkida Worldloppeti tegevjuht: peakorter võibki Tartusse jääda Politseinik peab kodus kahte varganägu Andres-Teet Merisalu: mõtleme ikka enne järele, kui ehitame vanalinna parkimismaja (4) Elvas pole vana-aastaõhtul tarvis telekapulti plõksida Promenaadiviis näitab tartlaste loomisrõõmu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Müstika: Kanter võitis ajakirjanike ja alaliitude arvestuses, kuid rahvalt punkte ei saanud

2 min lugemist
Gerd Kanter (paremal) valiti parimaks nii ajakirjanike kui ka alaliitude poolt. Rahva lemmikuks olnud Rasmus Mägi valiti aga kokkuvõttes aasta parimaks meessportlaseks. FOTO: Mihkel Maripuu

Hääled on antud – hääletasid ajakirjanikud, spordialaliidud, rahvas – ning aasta sportlased välja selgitatud. Eile Tallinnas toimunud suurejoonelisel spordiaasta lõpupeol pärjatute hulgas oli neid, kelle võidus võis juba varem kindel olla, kui ka suuremaid ja väiksemaid üllatusi.  

Spordiaasta kõige olulisemal võistlusel, Rio olümpial, võitis Eestile ainsa medali sõudmise neljapaat. Ilmselt ei kahelnud keegi, et pronksise autasuga naasnud mehed saavad ka aasta võistkonna tiitli. Nii ka läks – esikohapunktid saadi kõigilt kolmelt hääletajate grupilt. See oli ka ainus niivõrd üksmeelne otsus.

Tellijale Tellijale

Sõudjate jaoks on tegemist juba tavapärase saavutusega. Viimase 13 aasta jooksul on nad võitnud üheksa parima võistkonna tiitlit. Eriti vägev mees on seejuures Tõnu Endrekson, kes on parima meeskonna koosseisu kuulunud koguni kaheksal korral.  

Sama loogiline kui sõudjate triumf, tundus ka nende treeneri Matti Killingu parimaks valimine. Ajakirjanike ja alaliitude hulgas suuri kahtlusi ei tekkinud ning teenekas treener sai maksimumpunktid. Küll aga ei osanud rahvas Killingut nii kõrgelt hinnata, paigutades ta Tõnis Sildaru ja võrkpallikoondise peatreeneri Gheorghe Cretu järel alles kolmandale kohale. Kokkuvõttes sai Killing siiski napi võidu.

Küll aga tegi rahvahääletus arusaamatu karuteene Gerd Kanterile. Ajakirjanikud ja alaliidud andsid talle esikoha punktid, kuid rahvahääletusel ei mahtunud tänavu EMil pronksi saanud ja olümpial viiendana lõpetanud mees isegi esiviisikusse. See kukutas ta kokkuvõttes Rasmus Mägi järel teiseks. Mägi sai kõige rohkem hääli rahvahääletusel, ajakirjanikud ja alaliidud paigutasid olümpial 6. koha saanud, ent EMil kõrbenud mehe teiseks.

Naistest hindas rahvas kõige kõrgemalt Kelly Sildaru X-mängude võitu, kuid ajakirjanikud ja alaliidud eelistasid kaugushüppaja Ksenija Baltat. See tõstiski Rio olümpial 6. koha saanud naise parimaks.

Sildaru ei jäänud siiski võiduta – Eesti spordi tulevikutegija sai parima tiitli noorte arvestuses.   

Parim meessportlane

1. Rasmus Mägi 13 punkti (4 (ajakirjanikud) +5 (rahvas) + 4 (alaliidud))

2. Gerd Kanter 10 (5+0+5)

3. Ragnar Klavan 7 (3+4+0)

4. Martin Kupper 7 (2+2+3)

5. Tanel Kangert 6 (1+3+2)

6. Robert Täht 1 (0+1+0)

7. Ott Kiivikas 1 (0+0+1)

Parim naissportlane

1. Ksenija Balta 14 punkti (5+4+5)

2. Kelly Sildaru 12 (4+5+3)

3. Irina Embrich 10 (3+3+4)

4. Anett Kontaveit 5 (1+2+2)

5. Ingrid Puusta 2 (2+0+0)

6. Epp Mäe 1 (0+1+0)

7. Erika Kirpu 1 (0+0+1)

Parim võistkond

1. Paarisaeruline neljapaat 9 punkti (3+3+3)

2. Epeenaiskond 4 (2+0+2)

3. Võrkpallikoondis 3 (1+1+1)

4. Ott Tänak/Raigo Mõlder 2 (0+2+0)

Parim treener

1. Matti Killing 7 punkti (3+1+3)

2. Georghe Cretu 6 (2+2+2)

3. Tõnis Sildaru 4 (1+3+0)

4. Aleksander Tammert 1 (0+0+1)

27.12.2016 29.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto