Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
28.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tapal tappa? Küsi, ja sulle antakse (13) Horoskoop Tagakaas Audru vallavanem lubas Pärnu taas suureks teha Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks Sada eurot iga uue inimhinge eest valla elanikeregistris Esikülg 28.12 Majandus Tööandjate arvates jõuga palgalõhe vastu ei saa Suurpangad maksavad karmavõlga Majanduse lühiuudised Elektrilevi peab võrgutasusid vähendama Välismaa Kui mitte Trump, siis Kongress jätkab USA kohalolekut Euroopas Sõdurneiu saab esimese missioonikogemuse Välismaa lühiuudised 28.12.2016 Fotod ja video: USA paigutab Venemaa külje alla tonnide viisi rasketehnikat Ei tule puhkama Saksamaale jõudnud põgenikud võtavad omaks kristluse (4) Lõppev aasta tõi kätte tuleviku Reportaaž Donbassist: lihtsad asjad ja rasked küsimused (11) Arvamus Aarne Mäe: kui riigikogus hakkab igav (2) Juhtkiri: kuidas taltsutada hiide? Postimees 1927. aastal: Oskar Lutsu saatuslikud pühad Raul Rebane: tegelik võim 2017 (4) Kultuur Teatriaasta kokkuvõte. Kõige tähtsam on erikaal Sport Spordi lühiuudised Müstika: Kanter võitis ajakirjanike ja alaliitude arvestuses, kuid rahvalt punkte ei saanud (5) Mariel Gregor: mis imeloom see kohtunik on, et temaga rääkida ei tohi? (1) Vastuvoolu ujuv korvpalli Euroliiga leidis õnne valemi Dopingujamadest väsinud sportlased haaravad ise ohjad (1) Tarbija Valgendavatesse hambapastadesse tuleks suhtuda ettevaatlikult Insuldi korral ei tasu EMOsse minna Tartu Suurehitust ootaval krundil saab aasta aega tasuta parkida Worldloppeti tegevjuht: peakorter võibki Tartusse jääda Politseinik peab kodus kahte varganägu Andres-Teet Merisalu: mõtleme ikka enne järele, kui ehitame vanalinna parkimismaja (4) Elvas pole vana-aastaõhtul tarvis telekapulti plõksida Promenaadiviis näitab tartlaste loomisrõõmu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sõdurneiu saab esimese missioonikogemuse

2 min lugemist
Abrianna Archuleta. FOTO: Georgi Beltadze

Paljude 3. brigaadi sõdurite jaoks on see välismissioon nende esimene. Üks neist on New Mexicost pärit 18-aastane reamees Abrianna Archuleta, kes läheb Poola. Neiu liitus sõjaväega alles sel aastal pärast kooli lõpetamist.

Archuleta teenib suurtükiväes. Tema ametinimetus on vägagi peen: suurtükiväe automatiseeritud taktikaliste andmesüsteemide spetsialist.

«Teisisõnu: ütlen, kuhu tulistada, mida ja kui palju,» selgitas neiu oma tööd. Ta on brigaadis üks esimestest ja vähestest neidudest sel ametikohal.

Mis tõmbas aga noort neiut sõjaväe poole? «Kool oli minu põhimotivatsioon armeega liitumiseks. Tahtsin minna meditsiiniõeks õppima. Alguses läksin rahvuskaarti, aga siis ema ütles, et ei-ei, mine liitu sõjaväega, saad näha maailma ja inimesi. Ja nii ma otsustasingi hakata aktiivseks sõduriks,» selgitas Archuleta.

Archuleta ütles, et naistele ei tehta sõjaväes hinnaalandust. «Meid ei kohelda erinevalt, sest ülemused ootavad, et kannaksime samasugust koormat,» põhjendas ta ja lisas, et teistsugune suhtumine ei tuleks kõne allagi.

Noore naise jaoks pole see esimene kord ennast meestemaailmas tõestada. Archuleta on terve elu spordiga tegelenud. Viimased kaks aastat tegeles ta maadlusega, kusjuures eelmisel aastal krooniti ta New Mexico osariigi meistriks.

Alguses oli tal raske. «Mind koheldi kohati erinevalt. Meeskonnakaaslased ei olnud minu suhtes päris nõudlikud, aga see käis mulle närvidele. Lõpuks tuli treener minu selja taha ja selgitas, et ma ise langetasin sellise valiku ning siis hakkas asi paremuse poole liikuma,» kirjeldas Archuleta.

Katsumused spordimaailmas on karastanud Archuleta noort hinge. Seetõttu ei ole ta eriti närviline eelseisva missiooni pärast. «Olen teadlik, millest loobuma pean. Liitusin ju vabatahtlikult. Arvan, et see saab olema lahe,» märkis ta lustakalt.

Archuleta lisas, et ta ei tea, mis teda Poolas ees ootab. «Ma ei ole veel jõudnud uurida sealseid olusid ega kultuuri. Olen praegu asjade pakkimisega hõivatud,» tunnistas naine.

Küll aga teab Archuleta, et seal on talvel väga külm. «Minu parim sõber,» ütles ta viidates fliisile, mille ta oma seljakotti pakkis. Kokku võtab ta kaasa kaks-kolm kotti, millest raskeim, isiklikku varustust sisaldav kott kaalub umbes 20 kilo.

Reamees Archuleta näitab, milliseid asju ta võtab Poola kaasa / Foto: FOTO: Georgi Beltadze
Seotud lood
27.12.2016 29.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto