T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks

Helen Mihelson
, reporter
Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mihhail Korb.
Mihhail Korb. Foto: Sander Ilvest

Riigihalduse minister Mihhail Korb käis eile Hiiumaa omavalitsusjuhtidega kohtumas, et seni valdade liitumisele vastu seisnud vallajuhte täiskäigul sõitvale ühinemisrongile kutsuda. Kaks Hiiumaa valda aga ei kavatsegi rongile hüpata.

Hiiumaa ringkäik oligi värskele keskerakondlasest riigihalduse ministrile sel aastal viimane. Rohkem lihtsalt ei jõudvat ja ega suurt midagi enam muuta ka ei saa. Küll aga plaanib Korb juba uuel aastal uue hooga hakata nn probleemseid valdu ühinema ärgitama.

Jaanuar ongi mõeldud kokkuvõtete tegemiseks – millised omavalitsused on ühinemissoovi avaldanud ja kes veel vastu punnivad. Seejärel koguneb hiljemalt 15. veebruaril valitsus, et teha omavalitsustele ühinemiseks lõplik ettepanek. Ettepanek mõne naaberomavalitsusega ühineda tehakse ka kõigile neile, kes on seni kinnitanud, et nemad ühineda ei kavatse.

Märksõnad
Tagasi üles