Sisukord
Eesti
Postimees
28.12.2016
Eesti Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tapal tappa? Küsi, ja sulle antakse (13) Horoskoop Tagakaas Audru vallavanem lubas Pärnu taas suureks teha Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks Sada eurot iga uue inimhinge eest valla elanikeregistris Esikülg 28.12 Majandus Tööandjate arvates jõuga palgalõhe vastu ei saa Suurpangad maksavad karmavõlga Majanduse lühiuudised Elektrilevi peab võrgutasusid vähendama Välismaa Kui mitte Trump, siis Kongress jätkab USA kohalolekut Euroopas Sõdurneiu saab esimese missioonikogemuse Välismaa lühiuudised 28.12.2016 Fotod ja video: USA paigutab Venemaa külje alla tonnide viisi rasketehnikat Ei tule puhkama Saksamaale jõudnud põgenikud võtavad omaks kristluse (4) Lõppev aasta tõi kätte tuleviku Reportaaž Donbassist: lihtsad asjad ja rasked küsimused (11) Arvamus Aarne Mäe: kui riigikogus hakkab igav (2) Juhtkiri: kuidas taltsutada hiide? Postimees 1927. aastal: Oskar Lutsu saatuslikud pühad Raul Rebane: tegelik võim 2017 (4) Kultuur Teatriaasta kokkuvõte. Kõige tähtsam on erikaal Sport Spordi lühiuudised Müstika: Kanter võitis ajakirjanike ja alaliitude arvestuses, kuid rahvalt punkte ei saanud (5) Mariel Gregor: mis imeloom see kohtunik on, et temaga rääkida ei tohi? (1) Vastuvoolu ujuv korvpalli Euroliiga leidis õnne valemi Dopingujamadest väsinud sportlased haaravad ise ohjad (1) Tarbija Valgendavatesse hambapastadesse tuleks suhtuda ettevaatlikult Insuldi korral ei tasu EMOsse minna Tartu Suurehitust ootaval krundil saab aasta aega tasuta parkida Worldloppeti tegevjuht: peakorter võibki Tartusse jääda Politseinik peab kodus kahte varganägu Andres-Teet Merisalu: mõtleme ikka enne järele, kui ehitame vanalinna parkimismaja (4) Elvas pole vana-aastaõhtul tarvis telekapulti plõksida Promenaadiviis näitab tartlaste loomisrõõmu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiiu vallad jäid ministri veenmisele vaatamata tõrksaks

2 min lugemist
Mihhail Korb. FOTO: Sander Ilvest

Riigihalduse minister Mihhail Korb käis eile Hiiumaa omavalitsusjuhtidega kohtumas, et seni valdade liitumisele vastu seisnud vallajuhte täiskäigul sõitvale ühinemisrongile kutsuda. Kaks Hiiumaa valda aga ei kavatsegi rongile hüpata.

Tellijale Tellijale

Hiiumaa ringkäik oligi värskele keskerakondlasest riigihalduse ministrile sel aastal viimane. Rohkem lihtsalt ei jõudvat ja ega suurt midagi enam muuta ka ei saa. Küll aga plaanib Korb juba uuel aastal uue hooga hakata nn probleemseid valdu ühinema ärgitama.

Jaanuar ongi mõeldud kokkuvõtete tegemiseks – millised omavalitsused on ühinemissoovi avaldanud ja kes veel vastu punnivad. Seejärel koguneb hiljemalt 15. veebruaril valitsus, et teha omavalitsustele ühinemiseks lõplik ettepanek. Ettepanek mõne naaberomavalitsusega ühineda tehakse ka kõigile neile, kes on seni kinnitanud, et nemad ühineda ei kavatse.

27.12.2016 29.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto