Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.12.2016
Eesti Joomasõltlasi ninapidi vedanud kelmid teenisid sadu tuhandeid (3) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Keskealine naine jäi langetatava puu alla Eesti lühiuudised Uus parvlaev Leiger vajas juba remonti Keskerakond täienes kõige jõudsamalt Libademokraatia pääses mõjule Majandus Naftahiiud muutuvad rohelisemaks Põldoja: kapitaliturgude areng on ülitähtis Priit Põldoja: kapitaliturgude areng on ülitähtis (1) Välismaa Abe avaldas kaastunnet, kuid ei palunud vabandust PERSOON. Afganistani naislendur tahab kiusamisest rahu Hiina näitas lennukikandjaga kohalolekut (1) Trump kontrollib Hiina kannatust Vene lennuõnnetuse põhjused hakkavad selginema Välismaa lühiuudised 29.12. Arvamus Kaarel Ots: börsijuhi 100 päeva ehk riigiettevõtteid oodates (1) Kersti Sarapuu: kuidas uus valitsus Maruste nägijaks tegi (4) Kaire Uusen: miks me ei räägi idast tulevatest uusimmigrantidest? (57) Juhtkiri: vene propaganda ohvrid (37) Andrus Karnau: miks langes Savisaar? (21) Postimees 1993. aastal: kolm aastalõpuküsimust riigikogulasele Peep Pahv: rahvahääletus ei selgita välja parimaid (2) Kultuur Kunstiaasta 2016 ehk kuidas Frodo jõudis Mordorisse (4) Sport Spordi lühiuudised 9000 kilomeetrit rutiini, abiks vaid tööriistakast (1) Venemaa ametnikud eitavad ohtlikku dopinguavaldust Üks kahest senisest valitsejast jääb kaotajaks Värvika elukäiguga legend jätab rattaspordiga hüvasti FIFA eelistab dollareid kvaliteedile Tarbija Õigesti valitud ilutulestik loob võimsa emotsiooni Tartu Tartlaste soosik ERM mõjutab lainetusena kogu linna Uusaastamuusika ajab vanad patud põrgusse Soojuskiirgust peegeldav põll lahendab meeskokkade tõsise probleemi Tarantinolik võimuvõitlus Eesti väikelinnas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskealine naine jäi langetatava puu alla

1 min lugemist

Võrumaal kaotas teisipäeval elu 53-aastane naine, kes jäi Rõuge vallas Augli külas asuvas metsas langetatava puu alla ja suri sündmuskohal. Lõuna prefektuuri teatel tegi raietöid 32-aastane mees.

Augli külavanema Silvi Luha sõnul oli hukkunu kohalik ja tema eluaegne naaber. «Hästi tore naine oli, väga abivalmis,» lausus ta.

Eilsest puhkusel viibiv Rõuge vallavanem Tiit Toots kuulis juhtunust üleeile, kuid täpsemat informatsiooni tal polnud. Ka vallavanem teadis hukkunut hästi. «Oleme väike kogukond ja väikeses kogukonnas teavad kõik kõiki ja kõik hoiavad kokku. See õnnetus oli väga halbade juhuste kokkulangemine ja suur šokk kogu piirkonna jaoks,» ütles ta.

Nii traagilist õnnetust Toots varasemast ei mäleta. «Eks aeg-ajalt ole ikka metsatöödel olnud, et inimene on puud langetanud ja see on kuidagi halvasti kukkunud ja on õnnetus juhtunud, aga et keegi on teel kõndides puuga pihta saanud, seda ei ole ma kuulnud,» rääkis ta.

Küsimusele, kas puulangetaja võis olla valla tellitud, vastas vallavanem, et valla hallata on kalmistud ja pargid, kuhu ohtlike puude langetajaid tellitakse, aga seda, kes langetas teisipäeval Augli külas puid, ei osanud ta öelda.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri Võru abiprokuröri Riita Serikova sõnul algatas politsei hukkunud naise surma asjaolude väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb surma põhjustamist ettevaatamatusest ja mille eest võidakse karistada kuni kolmeaastase vangistusega.

«Menetluse praeguses staadiumis on alust arvata, et kannatanu hukkumine oli põhjustatud ettevaatamatusest raietööde tegemisel,» märkis Serikova ja lisas, et täpsemad asjaolud selgitab uurimine.

Seotud lood
28.12.2016 30.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto