Tartlaste soosik ERM mõjutab lainetusena kogu linna

Aasta teo tiitliga kaasnes kunstnik Markus Kasemaa maal «Maailmakaardi geneetiline improvisatsioon», mille Tartu linnapea Urmas Klaas ja Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar kinkisid nii ERMi direktorile Tõnis Lukasele (paremas servas) kui ka Riigi Kinnisvara ASi projektidirektorile Peeter Mauerile (vasakus servas). FOTO: Margus Ansu

Vaieldamatu ülekaaluga tartlastel tänavuseks Tartu aasta teoks valitud Eesti Rahva Muuseumi uue hoone valmimine mõjutab otsapidi paljusid teisigi ettevõtmisi, mis eile konkursi tulemuste väljakuulutamisel Tartu linnapea Urmas Klaasi ja Postimehe peatoimetaja Lauri Hussari käepigistuse ja aukirja välja teenisid.

Tellijale Tellijale

Kui Eesti Rahva Muuseum on seni noppinud auhindu hoone arhitektuuri ja sisu eest professionaalidelt, siis Tartu 2016. aasta teo tiitel on muuseumikülastajate endi antud.

ERMi direktor Tõnis Lukas tõdes eile raekojas, et tegelikult on see rahvalt saadud tunnustusest järjekorras teine. «Esimene on see, et külastajad käivad, niimoodi jalgadega on hääletanud kolme kuu jooksul juba ligi 95 000 inimest,» sõnas ta.

28.12.2016 30.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto