Sisukord
Uudised
Tänane leht
30.12.2016
Eesti Reinsalu tahab Venemaale arve esitada Dilbert Male Mälumäng Palju õnne Tagakülg Horoskoop Riigil napib maade väljaosturaha Arst jäi patsiendi surmas süüdi Esikülg 30. detsember Katkistest hammastest kalapüügini: mida toob aasta 2017? Veidraid aastavahetuse traditsioone mujalt maailmast Majandus Investeerimisguru õpetab, kuidas raha kasvama panna Turgudel olid tugevad närvid Välismaa Boko Harami ohvritel pole lootust koju naasta Borno osariigi pealinn on põgeniketulva all murdumas Boko Haram viis kaubanduslinnast kaasa isegi prügi Obama karistab Moskvat uute sanktsioonidega Nigeeria kuberner: sõda Boko Haramiga on võidetud Välismaa lühiuudised 30.12.2016 Nigeeria džihaadisõja eesrindel aitab kurbusega võidelda ööelu Arvamus Kerstin Meresma: Eesti poliitiku võõrkeele purssimine teeb häbi (40) Ants Mailend: vajalikku suuremat ühtsust Euroopas takistab selgete visioonide puudumine (2) Jaan Männik: rahvastikukatastroofist ei päästa ime, vaid palgakasv (6) Mart Sander: kapist välja ja paraadile! (61) Juhtkiri: riigikogu maine paine Postimees 1938. aastal: alkoholi kättesaadavust piiratakse Rein Veidemann: meie tuikavad mõõtkavad (3) Kultuur Me oleme väsinud! (15) Apollo lõpetas kirjastuse Ilmamaa raamatute müügi (1) Sport Klavani mänguvõimalused aina kasvavad Võhmamees Barutot ootab MMA-karjääri kõige raskem matš Spordi lühiuudised Keele ootamatu käigu tõttu jäi tiitel Pärnule Mitmel rindel rabav Talihärm tõusis kodus valitsejannaks Kelly Sildaru suurim konkurent jääb X-mängudelt kõrvale Unistused ellu viinud tüdruk Serbiast lahkub naeratades Peapõrutusi hakatakse ravima kanepitablettidega Tartu Tartu 2016. aasta plussid ja miinused Tõnu Lehtsaar: Eestis peaksime julgema ise olla, mitte pugema (3) Ülevaade: Tartu 2016. aasta arvudes Herilane ärkas soojas detsembris ja munes mett Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõnu Lehtsaar: Eestis peaksime julgema ise olla, mitte pugema

7 min lugemist
Tõnu Lehtsaare arvates on lõppev aasta olnud Eestile hea, sest me saime endale uue presidendi. Asjaolu, et president ei osale jumalateenistustel, pole Lehtsaare silmis määrava tähtsusega. FOTO: Sille Annuk

Professor Tõnu Lehtsaar on tuntud mehena, kes austab traditsioonilisi väärtusi ega häbene neist sirge seljaga kõnelda. Lehtsaar tõdeb maailmas võimust võtnud ärevatest aegadest rääkides, et ükski olukord pole kunagi nii halb, et see ei saaks paremaks minna. Kui saame midagi teha, et kusagil kannatus vaikiks või keegi, kes on pikali, tõuseks jalule, siis ongi meie olemises mõte.

Tellijale Tellijale

Kui kell lööb 31. detsembri kesköötundi, on inimestel ikka kombeks üksteisele head uut aastat soovida. Et olete kirglik kalamees, öelge, kui hea oli lõppev aasta teile kalasaagi mõttes?

See on väga valus teema. Kolisime ja see pani mul suve nii kinni, et ainult mõne korra sain kalale. See on eriti raske, sest Peipsil oli silma­paistvalt hea ahvenasaagi aasta. Mõne korra ikka käisin, parimal juhul sain paarikümne kilo ümber.

29.12.2016 31.12.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto