Sisukord
Arvamus
Postimees
03.01.2017
Eesti Uuele Eesti kaardile jääb kolm korda vähem omavalitsusi (6) Ohutusõppusel sattus tulekustutisse vee asemel kütus (3) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Hundid hoiavad tervet küla hirmu all (17) Mälumäng Mesikeelne hobinäitleja nõudis tutvumisportaalis naistelt raha (4) Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Tagakülg Majandus Kuhu investeerida 2017. aastal? Parima prognoosi tegi Postimehe toimetus Välismaa Venemaa plaanib Valgevenesse viia tavatult palju sõjavarustust (3) Välismaa lühiuudised Põhja-Koreas toimub ka õppetöö relva abil Türgi jääb pikaks ajaks haavatavaks Arvamus Valdo Randpere: oma vigu tuleb tunnistada (16) Ahto Lobjakas: öös on kõik presidendid hallid (4) Marti Aavik: president, pagulane ja kooseluseadus (3) Juhtkiri: kõhutunne või kohvipaks? (1) Postimees 1921. aastal: kuidas elada ülikiirel ajal? Maarja Vaino: hajevil ühiskond tukub, kas kukk toob äratuse? (9) Kultuur Kultuuri on meil üha rohkem, ent selle mõtestamist aina vähem (1) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Sport Spordi lühiuudised Pijpersi teine tulemine: Flora tõi meeskonda ohtralt kogemust Liverpool – ülimagusast võidust valusa viigini Auhinnaga pärjatud Vassiljevit ootab ees suurte valikute aeg Eriväelase põlvelöök oli amatööri staatuses Barutole liiast Keerulises olukorras käsipallikoondis võtab ühe mängu korraga Vabaagendiks saanud Hundil algab pingeline periood (1) Ei mingit pohmelli, vaid ainult sport – ka 1. jaanuaril! Tartu Valdur Mikita: inimese õnnevalemisse kuulub hästi vähe asju Iraani põgenik on väsinud riigi kulul elamisest (2) Kõikidel geenidoonoritel avaneb võimalus pärida oma DNA-infot Rahvusvahelise kooli unistus avarast majast täitub juba õige pea Lahkuv prefekt Tarmo Kohv: tuleb teha otsuseid, et elu läheks edasi Elektriteater otsib uuel aastal uut kodu (1) Parim uusaastalubadus – jätkata katkenud kooliteed Turg teeb hüppe uude ajastusse Lavastaja Andres Noormets: kui ise ei vali, valitakse sinu eest Sulgpallipaar loodab uut tõusu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1921. aastal: kuidas elada ülikiirel ajal?

1 min lugemist
Postimees 03.01.1921 FOTO: Repro portaalist «Digiteeritud eesti ajalehed» (http://dea.nlib.ee)

Aastad, mis meie nüüd elame, on sisurikkamad ja tähtsamad Eestile kui kunagi enne. Mis nüüd ühe aastaga ära elatakse, seda ei elatud enne tihti aastasadadel. Elu arenemiskäik või tempo on aimamata kiireks muutunud.

Eluvanker ei «veere» enam, nagu ennem aeglases mõttekäigus öeldi, vaid ta kihutab tuhatnelja peruksläinud ja pillutavate hobustega, et pea pööritama läheb. Peab osav inimene olema, kes ennast sellel vankril püsti tahab hoida, veel osavam, kes seda vankrit juhtida oskab ja jõuab.

On arusaadav, et niisugustel oludel üksiku inimese elulaad muutuma peab, ta selles elu kiires käigus vee peale tahab jääda. Aega tuleb hoopis kallimalt hinnata kui siiamaale, tööd tuleb teha ja jõudu pingutada palju rohkem kui enne. Seda peab tegema igas elukutses, igas vanaduses ja seisuses. Vana venimine peab lõppema, ajud ja lihased peavad üsna teist moodu tegutsema.

Kuid tuleb valvel olla, et ennast oma isikut mitte selles elumöllus kaotada. Kõige muutuste ja uuenduste juures, millega praeguse aja inimene peab harjuma, mida ta peab omandama vana ja äraiganenud väärtuste vastu, on ometigi asju, mis endisteks jäävad. Need on inimese ja riigikodaniku kõlblised mõisted ja alused. 3.01.1921

Seotud lood
    31.12.2016 04.01.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto