Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.01.2017
Eesti Uuele Eesti kaardile jääb kolm korda vähem omavalitsusi (6) Ohutusõppusel sattus tulekustutisse vee asemel kütus (3) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Hundid hoiavad tervet küla hirmu all (17) Mälumäng Mesikeelne hobinäitleja nõudis tutvumisportaalis naistelt raha (4) Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Tagakülg Majandus Kuhu investeerida 2017. aastal? Parima prognoosi tegi Postimehe toimetus Välismaa Venemaa plaanib Valgevenesse viia tavatult palju sõjavarustust (3) Välismaa lühiuudised Põhja-Koreas toimub ka õppetöö relva abil Türgi jääb pikaks ajaks haavatavaks Arvamus Valdo Randpere: oma vigu tuleb tunnistada (16) Ahto Lobjakas: öös on kõik presidendid hallid (4) Marti Aavik: president, pagulane ja kooseluseadus (3) Juhtkiri: kõhutunne või kohvipaks? (1) Postimees 1921. aastal: kuidas elada ülikiirel ajal? Maarja Vaino: hajevil ühiskond tukub, kas kukk toob äratuse? (9) Kultuur Kultuuri on meil üha rohkem, ent selle mõtestamist aina vähem (1) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Sport Spordi lühiuudised Pijpersi teine tulemine: Flora tõi meeskonda ohtralt kogemust Liverpool – ülimagusast võidust valusa viigini Auhinnaga pärjatud Vassiljevit ootab ees suurte valikute aeg Eriväelase põlvelöök oli amatööri staatuses Barutole liiast Keerulises olukorras käsipallikoondis võtab ühe mängu korraga Vabaagendiks saanud Hundil algab pingeline periood (1) Ei mingit pohmelli, vaid ainult sport – ka 1. jaanuaril! Tartu Valdur Mikita: inimese õnnevalemisse kuulub hästi vähe asju Iraani põgenik on väsinud riigi kulul elamisest (2) Kõikidel geenidoonoritel avaneb võimalus pärida oma DNA-infot Rahvusvahelise kooli unistus avarast majast täitub juba õige pea Lahkuv prefekt Tarmo Kohv: tuleb teha otsuseid, et elu läheks edasi Elektriteater otsib uuel aastal uut kodu (1) Parim uusaastalubadus – jätkata katkenud kooliteed Turg teeb hüppe uude ajastusse Lavastaja Andres Noormets: kui ise ei vali, valitakse sinu eest Sulgpallipaar loodab uut tõusu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parim uusaastalubadus – jätkata katkenud kooliteed

3 min lugemist
Tartu täiskasvanute gümnaasiumi direktor Marika Kaasik lubab, et juba jaanuari lõpus on tema kooli uks lahti kõigile, kes kaaluvad edasi käia pooleli jäänud kooliteed ja tahaksid meelde tuletada seda, mida sai õpitud aastaid tagasi põhi- või keskkoolis. Kevadeni kestvate ettevalmistuskursuste järel saab katkenud õpinguid jätkata täiskasvanute gümnaasiumis. FOTO: Margus Ansu

​Kuidas tuua tagasi kooli tuhanded inimesed, kes on nooruse uljuses sukeldunud elumere lainetesse ja jätnud pooleli põhikooli- või gümnaasiumitee? Kui aastatetagusest õppimisest meenub see hirmus matemaatika ja veelgi hirmsam keemia-füüsika, on väga raske leida põhjust õppida kolm, neli või koguni viis aastat selleks, et pista taskusse gümnaasiumitunnistus.

Tellijale Tellijale

Tartu täiskasvanute gümnaasiumi direktor Marika Kaasik teab väga hästi neid hirme, mis kummitavad 25–30-aastasi inimesi, kel kunagi ammu koolitee pooleli jäänud. Enamasti on nad aastatega oma elu juba joone peale saanud, peregi loonud ja võib-olla justkui polekski vajadust tagasi kooli minna.

«Inimesed, kes on meile tagasi jõudnud, on rääkinud just sellest rahulolematusest, et midagi on lõpuni viimata,» sõnas Kaasik. Enamasti minnakse täiskasvanute gümnaasiumisse, et keskharidus kätte saada, ent õppides kasvab isu ning enam kui pooled selle kooli lõpetanutest lähevad edasi kõrgkooli.

31.12.2016 04.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto