Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
03.01.2017
Eesti Uuele Eesti kaardile jääb kolm korda vähem omavalitsusi (6) Ohutusõppusel sattus tulekustutisse vee asemel kütus (3) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Hundid hoiavad tervet küla hirmu all (17) Mälumäng Mesikeelne hobinäitleja nõudis tutvumisportaalis naistelt raha (4) Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Tagakülg Majandus Kuhu investeerida 2017. aastal? Parima prognoosi tegi Postimehe toimetus Välismaa Venemaa plaanib Valgevenesse viia tavatult palju sõjavarustust (3) Välismaa lühiuudised Põhja-Koreas toimub ka õppetöö relva abil Türgi jääb pikaks ajaks haavatavaks Arvamus Valdo Randpere: oma vigu tuleb tunnistada (16) Ahto Lobjakas: öös on kõik presidendid hallid (4) Marti Aavik: president, pagulane ja kooseluseadus (3) Juhtkiri: kõhutunne või kohvipaks? (1) Postimees 1921. aastal: kuidas elada ülikiirel ajal? Maarja Vaino: hajevil ühiskond tukub, kas kukk toob äratuse? (9) Kultuur Kultuuri on meil üha rohkem, ent selle mõtestamist aina vähem (1) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Sport Spordi lühiuudised Pijpersi teine tulemine: Flora tõi meeskonda ohtralt kogemust Liverpool – ülimagusast võidust valusa viigini Auhinnaga pärjatud Vassiljevit ootab ees suurte valikute aeg Eriväelase põlvelöök oli amatööri staatuses Barutole liiast Keerulises olukorras käsipallikoondis võtab ühe mängu korraga Vabaagendiks saanud Hundil algab pingeline periood (1) Ei mingit pohmelli, vaid ainult sport – ka 1. jaanuaril! Tartu Valdur Mikita: inimese õnnevalemisse kuulub hästi vähe asju Iraani põgenik on väsinud riigi kulul elamisest (2) Kõikidel geenidoonoritel avaneb võimalus pärida oma DNA-infot Rahvusvahelise kooli unistus avarast majast täitub juba õige pea Lahkuv prefekt Tarmo Kohv: tuleb teha otsuseid, et elu läheks edasi Elektriteater otsib uuel aastal uut kodu (1) Parim uusaastalubadus – jätkata katkenud kooliteed Turg teeb hüppe uude ajastusse Lavastaja Andres Noormets: kui ise ei vali, valitakse sinu eest Sulgpallipaar loodab uut tõusu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Valdur Mikita: inimese õnnevalemisse kuulub hästi vähe asju

8 min lugemist
Tartu ülikooli vabade kunstide professori kirjanik ja semiootik Valdur Mikita sügissemester oli väga põnev, sest tema loengutel käis väga erinevas vanuses inimesi erinevatelt elualadelt. Professor Mikitaga jagati pärast loengut nii korralikke teooriaid kui vandenõuteooriaid, kuidas asjad tegelikult on. FOTO: Sille Annuk

Mis on õnn, küsis kirjanik ja semiootik Valdur Mikita oma triloogia esimese raamatu hakatuses «Metsik lingvistika: sosinaid kartulikummardajate külast». Ja vastas: 20 ämbritäit vaarikaid, mida üks külanaine raiesmikult koju tassis. Korilase metsik õnn.

Tellijale Tellijale

Selle raamatu ilmumisest on möödunud pea üheksa aastat, kuid Valdur Mikita on nii läinud aastale kui aastatele tagasi vaadates veel enam kindel, et õnn peitub väikestes asjades ja et vähem on parem.

Tartu ülikooli ust ei saa te kuidagi enda taga kinni pandud: pidasite detsembri keskel vabade kunstide professorina sügissemestri viimase loengu, kevadsemestril seisate taas auditooriumi ees. Kuidas küll on juhtunud, et mida vabam olete, seda kiirem on?

31.12.2016 04.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto