Sisukord
Purjetamine
Postimees
03.01.2017
Eesti Uuele Eesti kaardile jääb kolm korda vähem omavalitsusi (6) Ohutusõppusel sattus tulekustutisse vee asemel kütus (3) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Hundid hoiavad tervet küla hirmu all (17) Mälumäng Mesikeelne hobinäitleja nõudis tutvumisportaalis naistelt raha (4) Male Horoskoop Dilbert Palju õnne Tagakülg Majandus Kuhu investeerida 2017. aastal? Parima prognoosi tegi Postimehe toimetus Välismaa Venemaa plaanib Valgevenesse viia tavatult palju sõjavarustust (3) Välismaa lühiuudised Põhja-Koreas toimub ka õppetöö relva abil Türgi jääb pikaks ajaks haavatavaks Arvamus Valdo Randpere: oma vigu tuleb tunnistada (16) Ahto Lobjakas: öös on kõik presidendid hallid (4) Marti Aavik: president, pagulane ja kooseluseadus (3) Juhtkiri: kõhutunne või kohvipaks? (1) Postimees 1921. aastal: kuidas elada ülikiirel ajal? Maarja Vaino: hajevil ühiskond tukub, kas kukk toob äratuse? (9) Kultuur Kultuuri on meil üha rohkem, ent selle mõtestamist aina vähem (1) Lammutamisele minevast majast avastati Weizenbergi unustatud skulptuur (1) Sport Spordi lühiuudised Pijpersi teine tulemine: Flora tõi meeskonda ohtralt kogemust Liverpool – ülimagusast võidust valusa viigini Auhinnaga pärjatud Vassiljevit ootab ees suurte valikute aeg Eriväelase põlvelöök oli amatööri staatuses Barutole liiast Keerulises olukorras käsipallikoondis võtab ühe mängu korraga Vabaagendiks saanud Hundil algab pingeline periood (1) Ei mingit pohmelli, vaid ainult sport – ka 1. jaanuaril! Tartu Valdur Mikita: inimese õnnevalemisse kuulub hästi vähe asju Iraani põgenik on väsinud riigi kulul elamisest (2) Kõikidel geenidoonoritel avaneb võimalus pärida oma DNA-infot Rahvusvahelise kooli unistus avarast majast täitub juba õige pea Lahkuv prefekt Tarmo Kohv: tuleb teha otsuseid, et elu läheks edasi Elektriteater otsib uuel aastal uut kodu (1) Parim uusaastalubadus – jätkata katkenud kooliteed Turg teeb hüppe uude ajastusse Lavastaja Andres Noormets: kui ise ei vali, valitakse sinu eest Sulgpallipaar loodab uut tõusu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ei mingit pohmelli, vaid ainult sport – ka 1. jaanuaril!

2 min lugemist
Martti Kinkar püüab tuulevaiksetes oludes paadist maksimumi välja pigistada. FOTO: MIHKEL MARIPUU/PM/SCANPIX BALTICS

PURJETAMINE. Mitmed Eesti ja teistegi riikide endised ja praegused tipp-purjetajad kogunesid pärast aastavahetust Pirital olümpiatule juures ja pidasid külmas vees maha omapärase mõõduvõtu. Idee autor, Laser-klassi olümpiapurjetaja Karl-Martin Rammo otsustas just 1. jaanuaril pidada purjetamise teatevõistluse, et propageerida tervislikke eluviise ja näidata noortele, et ka Eestis saab kehvades tingimustes treenida ja miks mitte ka võistelda.

Tellijale Tellijale

«Nii palju inimesi ei ole suvel ka purjetamisvõistlusi jälgimas, kui siin oli!» sõnas ürituse korraldaja Rammo. Ja tõesti, 1. jaanuaril oli Pirital kohal mitukümmend inimest, kes seal pea kaks tundi kestnud võistlust huviga jälgisid. Ilm oli pealtvaatamiseks soodne, 7–8 kraadi sooja, tuulevaikne. Purjetajatele seevastu kujutas neljaliikmeliste võistkondade teatevõistlus päris korralikku koormust, sest paadi edasiliikumiseks oli vaja palju jõudu kasutada ehk pidevalt «pumbata». Nii said mitmed osalejad ka paarikraadises vees ära käia, sest sõiduvahendid läksid tihti ümber.

31.12.2016 04.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto