Üürivõlglasest kunstnik tõstetakse tänavale

Neeme Lalli galerii ja eluruumid Lai 11 majas FOTO: Liis Treimann

Tallinna vanalinn jääb ühe koloriitse tegelase võrra vaesemaks, sest kohtutäitur tõstab neljapäeval poliitaktivistist kunstniku Neeme Lalli üürivõla tõttu välja tema Laia tänava ateljeest, kus kunstnik on viimased 14 aastat töötanud ja elanud.

Tellijale Tellijale

Aastal 2003 sai Lall linnalt üürile ateljeepinna Lai tänav 11 esimesel korrusel tingimusega, et seal on avatud ateljee, kuhu inimesed saavad sisse astuda ja kunstnikuga otse suhelda. Pikka aega asi toimiski, kuid paari aasta eest sulges ateljee külastajatele uksed ning siis hakkas tekkima ka üürivõlg, mis on nüüdseks kasvanud üle 15 000 euro. «Närvid ei pidanud vastu,» ütles kunstnik selgituseks.

Lall on tuntud kui Keskerakonna ja eriti just Edgar Savisaare äge toetaja ning meeleavaldustel osaleja. Tema viimane aktsioon oli iga nädal toimunud protestimiitingute seeria riigiprokuratuuri ees, kus nõuti Savisaare kriminaalasja lõpetamist. Tollest ajast seisab ateljee esikus peaaegu elusuuruses Savisaare siluett, kõhul prohvetlik kiri: «Järgmine võid olla sina!»

03.01.2017 05.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto