Sisukord
Eesti
Postimees
05.01.2017
Eesti Aasta parim film taaselustab 1990ndad Mälumäng Kahe suure ja rahvusvahelise laupkokkupõrge (6) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Leivapätsi pikukesest andekaks neiuks Tagakülg Eesti lühiuudised Päästjad võtavad tuleohtlikud paigad oma hoole alla Esikülg 5. jaanuar Hiiglaslik kootud rahvuslipp vabariigi aastapäevaks Organiseeritud kuritegevuses on juhtimiskriis (4) Majandus Kütusemüüja prognoosib veebruaris olulist hinnatõusu Eesti majanduse lühiuudised Käitlejad süüdistavad Eesti Energiat prügiveo kallinemises (1) Välismajanduse lühid Donald Trump kimbutab USA autotootjaid (1) Välismaa Saadiku lahkumine jätab britid täbarasse seisu Välismaa lühiuudised 05.01 Helsingi endise narkopolitsei juhi kohtuasjas oli roll ka eestlasel Ayahuasca: põlisrahvaste nõiarohust USA trendijoogiks (3) PERSOON: Soome pätt-politseinik Jari Aarnio pandi vangi (3) Balkan kõhkleb Baltimaadele abi osutamast Arvamus Henrik Roonemaa: internet osutuski imeliseks, aga nüüd hakkavad nad seda kõike piirama (1) Vastukaja: kas Mart Sanderi arvates on ateistid väärakad? (1) Dagmar Lamp: pepupildid: moodsa armastuse märk Postimees 1994. aastal: isa tappis oma tütre ja ema, sest kodus polnud leiba Juhtkiri: ihne maksab topelt Lugeja kiri: Rail Baltic – loosungid ja tegelikkus (7) Sulev Valner: just sellist haldusreformi me tahtsimegi (5) Kultuur Liivane ooperilõhe ja nüüdismuusika triumfimarss Kurva kuninga seiklused südamlike metslaste seas Sport Spordi lühiuudised Kümnevõistluse valitseja Ashton Eaton lõpetas koos naisega karjääri Gert Jõeäär harjub mõttega, et profikarjäär on läbi Kogenud koondise tugitala kahetsust ei tunne ja kuulsust ei jahi Venemaa uus imesuusataja sõidab dopingusüüdistuse saanud kaaslaste nimel NBA on dopingukants. Või ei ole? Mine võta kinni.. Tarbija Hästi hoitud rahvarõivas rõõmustab kandjaid mitut põlve Rahvariiete eest peab hoolitsema nagu oma kalli lapse eest Kuidas valida riidekappi koipüüniseid? Kodu rubriigi lühiuudised 5.01 Tartu Elva ründab võimutsevaid kopraid Päeva pargis algab kevadel esimeste kortermajade ehitus Uisumaraton libiseb Peipsilt Kuremaale Andekus toob edu ja tõstab selga koorma Hannes Kaljujärv: olen saanud tunda nii taevast kui maist armastust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hiiglaslik kootud rahvuslipp vabariigi aastapäevaks

1 min lugemist
Valtrik Pihl kudus ilmatu suure Eesti lipu. Ta kirjutas Facebookis 31. detsembril: "Minul sai ka täna see 4 aastat kestnud näputöö valmis ja ootab oma etteasteid laos. 140 km lõnga läbi näppude lastud." FOTO: Erakogu

Helsingis elav eestlane Valtrik Pihl sai 2016. aasta viimasel päeval valmis ilmatuma suure Eesti lipu, mida ta kudus ligi neli aastat.

Tellijale Tellijale

Lipu kudumist alustas ta vabariigi aastapäeval aastal 2013. «Ma üritasin, et nüüd lõppeb aasta ja jõuan ka oma näputööga ühele poole, mis algselt oli plaanitud küll viis aastat, et täpselt Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks valmis saada,» rääkis Pihl raadiosaates «Vikerhommik».

160-ruutmeetrilist lippu kudus ta oma kahetoalises korteris praktiliselt iga päev ja päevas kulus sellele keskmiselt kolm tundi. «Mul oli oma taktika, et 500 silma, siis oli väike kohvipaus, ja siis jälle 500,» kirjeldas ta.

04.01.2017 06.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto