Sisukord
Eesti
Postimees
07.01.2017
Eesti Piiripatrull lõppes hädakutsega (6) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Parvlaev seisis masinarikke tõttu keset merd Sünniaastaks 2017 Postimehe aasta inimesed Eesti lühiuudised Tõesti armastada, mitte õppida armastama Postimees investeerib arengusse Postimehel on üle-eestiline uudisvoog Välismaa USA brigaadi kraam jõudis Euroopasse Trump tõrgub Venemaad süüdistamast Venemaa võitleb salaviinaga Elon Muski murelaps lendab taas Mida arvab Prantsusmaa uus president Venemaast (9) Arvamus Juhtkiri: muusade tempel Tartus (1) Taavi Minnik: mister Universumi tulek (21) Halli kardinali lahkumine (1) Edasi (Postimees) 1990. aastal Saadiku lahkumine Mees teiselt planeedilt Margus Paas: ametlikud allikad valetavad, aga mina tean, et… (13) Kultuur Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: unustatud vana ehk õige aeg Eesti oma superklubi loomiseks (2) Paleepööre vormel-1 sarjas? Ferrari loodab Mercedese edu saladuse keelatuks kuulutada (2) Iseteadlikud maailmarändurid Nõlvak ja Tiisaar – kodutud, ent sihikindlad Koondise tulevikulootus küpseb Sloveenias AK Kallutatud sotsiaalmeediast ja libauudistest võib saada vesi klassikalise ajakirjanduse veskile (4) Edetabelid Postimehe töötajate saavutused 2016. aastal Andrus Karnau: Luisa Värk ja Edgar Savisaare toimikud – Pressinõukogu argipäev 2016 Kaebused Postimehe peale pressinõukogus Meedia aastal 2017: eneseotsingud jätkuvad Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Arter Horoskoop Arteri persoon Garri Kasparov: Putin tähendab sõda (80) Mida toob aasta uus? Kuraditosin küsimust Miks kõik armastavad Raivo E. Tamme? (1) Filmisoovitus: pöörane psühhopõnevik, kus miski pole nii, nagu näib Kaja Kallas: uusaastalubadused Kala kalambuuriga Parem uppumissurm kui NKVD ehk kuidas 16 eestlast pisikese purjekaga üle ookeani sõitsid (20) Sõiduproov: Mercedes-Benz GLC Coupé. Veidi vaheldust (1) Kikkpoksi trenn, kus lüüa ei saagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehel on üle-eestiline uudisvoog

3 min lugemist

Postimehe lugejale annavad tubli lisaväärtuse meie gruppi kuuluvad kuus maakonnalehte. Kui paberil ilmuvad maakonnalehed kolm või viis korda nädalas, siis online’is ollakse kõik seitse päeva. Kokku töötab maakonnalehtedes 80 ajakirjanikku ja tänu neile edastab Postimees kiiresti ka kõik uudised väljastpoolt Tallinna.

Tänavu möödub 160 aastat Postimehe esmatrükist. Esimese eestikeelse päevalehe sünnilinnas Pärnus ilmub seega Eesti vanim ja trükiarvult suurim maakonnaleht Pärnu Postimees. Väärikale eale vaatamata ei ole Postimehe eelkäija mingi tolmunud tintla. Noorema põlvkonna peatoimetaja Merili Nikkolo on muutnud igati tänapäevase ajalehe uudiste valiku veelgi mitmekülgsemaks ja veebis kiiremaks.

Inimesi huvitavad erakorralised, sageli traagilised sündmused. Nii oli üks Pärnu Postimehe eelmise aasta loetumaid lugusid uudis, et kaks noormeest tapsid Pärnus taksojuhi ning nad tabati alles Lätis. 

Alati pakuvad huvi ka lihtsad inimlikud lood: Tiit Madison kolis Eestisse tagasi, naispolitseinik leidis kiiresti üles metsa eksinud kaheaastase poisikese, arktiline tuul viis Pärnu jõest ja rannast vee ning kümnekilone lõhe võitles meres hülgega.

Postimehe vahelehena ilmuv Tartu Postimees on Tiina Reinarti käe all läbinud nii välise kui ka sisulise uuenduskuuri. Eelmine aasta oli toimetusele murranguline: koliti uude majja. Sellega sündis Tartu esimene meediamaja, sest sama katuse alla tulid ka Eesti Meedia kontserni kuuluvad Kanal 2 ja Trio raadiojaamad.

Sakalat on  viimased viis aastat kindlal kursil hoidnud peatoimetaja Hans Väre. Mulgilikult veidi konservatiivne leht on tuntud eelkõige oma sõnakate juhtkirjade ja arvamuslugude poolest. Just peatoimetaja Väre ja tegevtoimetaja Marko Suurmäe mõjukad arvamused on toonud Sakalale ka mitu ajalehtede liidu aastapreemiat. Lõppeval aastal kirjutas end esiarvajate hulk ka Rannar Raba.

Korduvalt on auhinnatud ka Sakala uudiseid.  Ja need pole mitte alati olnud vaoshoitud. Üks lõppenud aasta lennukamaid uudiseid tuli just Viljandist. Ulja naispiloodiga BMW, mis maandus meesterahva elutoas, kirjutas Sakala toimetus igaveseks eesti rahva mällu. 

Ekspresident Toomas Hendrik Ilves on aastate jooksul valinud mitu korda just Sakala oma oluliste seisukohtade avaldajaks.

Virumaa Teatajal tuli lõppeval aastal mitu korda edastada uudiseid ja reportaaže rasketest liiklusõnnetustest Tallinna-Narva maanteel. Maakonda läbival kiirteel juhtub igal aastal midagi. Vaatamata väga suurele lugejahuvile pole need juhtumid ometi ajakirjanike meelisteemad. Peatoimetaja Aarne Mäe meenutas lõppevast aastast hoopis  uuriva ajakirjanduse valda kuuluvaid teemapüstitusi. Aga ka seikluslikke piilumisi üle Hundisilma talu aia, kui kapo seal «toiminguid teostas». Üllatavalt suurt huvi tekitas uudis, et Virumaa suurärimees Oleg Gross on ostnud kolme miljoni euro eest helikopteri, millist pole Põhjamaadeski kellelgi. Igati mõistetav, et suure huviga loeti ka uudiseid suurpuhastusest Rakvere lihakombinaadi juhtkonnas.

Järva Teatajat lugedes olen alati imestanud, kust võtab see väike leht oma väikesest maakonnast nii palju uudiseid ja põnevaid inimesi, kellest kirjutada. Peatoimetajana vaid aasta ametis olnud Tiit Reinberg on hingelt tõeline reporter, kelle juurde tulevad uudised justkui ise. Ka siis, kui ta nädalavahetusel kodus puid lõhub. Kui uudis tuleb, jääb kirves pakku ja töö jätkub pärast seda, kui sündmuskohal käidud ja lugu Järva Teataja veebilehel üleval. Toimetuse kuus ajakirjanikku jõuavad uskumatult palju.

Valgamaalane on meie kõige väiksem leht ja Tallinnast kõige kaugemal. Ta on ka üks Eesti kõige väiksem maakonnaleht üldse.

On inimesi, kes ei usu, et Tallinnast nii kaugel midagi sünnib või üldse inimesi elab. Sirli Homuha on kaheksa peatoimetajana töötatud aasta jooksul aga säilitanud optimismi ja tõestanud, et Valgamaal juhtub asju, mis huvitavad isegi Tallinna ärahellitatud lugejaid.  Valgamaalase fotograaf Arvo Meeks on muide üks aktiivsemaid droonilennutajaid. Tema unikaalsed kaadrid näiteks järvepõhja kadunud linnast on vaatamist väärt. Kui võeti videosse ühe Valgamaa mehe tehtud puulõhkumismasin, oli seda varsti vaadanud 50 000 inimest üle Eesti.

Seotud lood
06.01.2017 09.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto