Sisukord
Maailm
Postimees
06.01.2017
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Soojustamata majad kiirgavad pakases hõõglambina Tagakülg SEB pank nõuab ligipääsu klientide telefoni kontaktiloetelule Taat langetas Kohtla-Järvel omatahtsi puid TS Laevad võttis Poola laevatehaselt Tõllu vastu Tuisk tõi muret, aga pakkus ka silmailu Suri ajakirjanik ja Rahvarinde üks käimalükkajatest Lembit Koik Nõukogu soovitab kaheksal ühendvallal leida uus nimi (1) Kas Michali tugev algus ja Pevkuri napp võit? (2) Pevkur – laitmatu mainega kriitik Michal – varjuga võitlev liider Majandus Välismajanduse lühiuudised Konkurendid ei mõista juhtunut Majanduse Eesti lühiuudised Eestis on riided ja jalanõud kallid (6) Välismaa Aasta 2017: Venemaa ja populismi uuestisünd (1) Välismaa lühiuudised 6.01.2017 Suursuguse gepardi ainus lootus on vangistus Soomele teevad muret loata riiki jäävad asüülitaotlejad Arvamus Arto Aas: põhiväärtustele tuginev, muutustele avatud (9) Nils Niitra: tõe-eelsest tõejärgsesse ühiskonda (7) Juhtkiri: päris talvel tunneme soojuse väärtust Postimees 1928. aastal: maiustamine tõi tudengile uhiuue auto Tarmo Soomere: milleks meile juuniorakadeemikud? (3) Erkki Bahovski: kusagil on tõde (13) Kultuur Oskar Luts – meie ühine reheahi Tartu kunst, žürii ja Jevgeni Zolotko Eelmisel aastal püstitasime telerivaatamise rekordi Sport Spordi lühiuudised Kalev jäi võõrsil VEFile alla Kahe jalaga maa peal püsiv koondis tõi naeratuse näole Kõrgliigasse siirduv Frank Liivak sai vajaliku õppetunni Kosovo alistamisele järgnes suur reisisegadus Tarbija 10 parimat sihtkohta selleks aastaks (1) Tartu Elanike protest: ei taha naabriks kummiboksi (2) Haldusreform paisutas väikelinna ametnike rahakotte Suusatama kibelejad pääsevad rajale Linn loobub päästetud eralastehoiu pidamisest Elva luuletark meenutab südamedaami kirja Võnnu koolistaadioni plaan võtab ilmet Koosa rahvas hoiab oma külasaunas vihta ja plekk-kaussi au sees Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soomele teevad muret loata riiki jäävad asüülitaotlejad

4 min lugemist
Põhja-Soome väikelinna Tornio kaudu Rootsist Soome saabunud migrandid 2015. aasta sügisel. FOTO: PANU POHJOLA/AFP/Scanpix

Soome migratsiooniameti hinnangul saavad sel aastal oma asüülitaotlusele eitava vastuse umbes tuhat inimest kuus ehk ühtekokku 12 000 inimest. Pärast seda peavad Soome ametivõimud veenma neid vabatahtlikult kodumaale naasma. Kui see ei õnnestu, tuleb kasutada sunnimeetmeid. Kõige levinum on aga stsenaarium, et need inimesed lihtsalt kaovad enne tagasisaatmist ja jäävad ebaseaduslikult Soome edasi.

Tellijale Tellijale

Tegemist on valdavalt inimestega, kes saabusid Soome 2015. aasta sügisel ja migratsiooniametilt saadud eitava vastuse kohtusse andnud. Kui need inimesed saavad nüüd ka kohtult negatiivse otsuse, siis see enam edasi kaebamisele ei kuulu. Järgmine samm saab olla vaid riigist lahkumine.

«Me ei saa enam sinisilmselt öelda, et meie julgeolekuolukord on endine,» ütles siseministeeriumi kantsler Päivi Nerg intervjuus Soome päevalehele Helsingin Sanomat.

05.01.2017 07.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto