Sisukord
Kultuur
Tänane leht
07.01.2017
Eesti Piiripatrull lõppes hädakutsega (6) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Parvlaev seisis masinarikke tõttu keset merd Sünniaastaks 2017 Postimehe aasta inimesed Eesti lühiuudised Tõesti armastada, mitte õppida armastama Postimees investeerib arengusse Postimehel on üle-eestiline uudisvoog Välismaa USA brigaadi kraam jõudis Euroopasse Trump tõrgub Venemaad süüdistamast Venemaa võitleb salaviinaga Elon Muski murelaps lendab taas Mida arvab Prantsusmaa uus president Venemaast (9) Arvamus Juhtkiri: muusade tempel Tartus (1) Taavi Minnik: mister Universumi tulek (21) Halli kardinali lahkumine (1) Edasi (Postimees) 1990. aastal Saadiku lahkumine Mees teiselt planeedilt Margus Paas: ametlikud allikad valetavad, aga mina tean, et… (13) Kultuur Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: unustatud vana ehk õige aeg Eesti oma superklubi loomiseks (2) Paleepööre vormel-1 sarjas? Ferrari loodab Mercedese edu saladuse keelatuks kuulutada (2) Iseteadlikud maailmarändurid Nõlvak ja Tiisaar – kodutud, ent sihikindlad Koondise tulevikulootus küpseb Sloveenias AK Kallutatud sotsiaalmeediast ja libauudistest võib saada vesi klassikalise ajakirjanduse veskile (4) Edetabelid Postimehe töötajate saavutused 2016. aastal Andrus Karnau: Luisa Värk ja Edgar Savisaare toimikud – Pressinõukogu argipäev 2016 Kaebused Postimehe peale pressinõukogus Meedia aastal 2017: eneseotsingud jätkuvad Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Arter Horoskoop Arteri persoon Garri Kasparov: Putin tähendab sõda (80) Mida toob aasta uus? Kuraditosin küsimust Miks kõik armastavad Raivo E. Tamme? (1) Filmisoovitus: pöörane psühhopõnevik, kus miski pole nii, nagu näib Kaja Kallas: uusaastalubadused Kala kalambuuriga Parem uppumissurm kui NKVD ehk kuidas 16 eestlast pisikese purjekaga üle ookeani sõitsid (20) Sõiduproov: Mercedes-Benz GLC Coupé. Veidi vaheldust (1) Kikkpoksi trenn, kus lüüa ei saagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miks kõik armastavad Raivo E. Tamme?

7 min lugemist
  • Ta julgeb ka ebaõnnestuda ja olla haavatav – just seepärast teda armastataksegi.
  • Ta on viraalne. Teisisõnu: ta levib nagu viirus ja tõmbab inimesi ligi.
  • Ta amplua näitlejana on palju laiem, kui õnnetu Allan seriaalis «Õnne 13».
  • Ta annab endast alati maksimumi, ei lähe iial mütsiga lööma.
Raivo E. Tamm kehastamas mullu novembris USA vastvalitud presidenti Donald Trumpi. FOTO: Erik Prozes / Postimees

Läks üle poole sajandi, sellest rohkem kui kolm kümnendit teatrilavadel, kuni mees, keda vahepeal hakkas ahistama «Õnne 13» sarja tohmakavõitu Allani roll, on – kui kasutada feminiinset väljendust – löönud täies ilus ja hiilguses õitsele. Ja murdnud palju südameid.

Tellijale Tellijale

Raivo E. Tamm on hull mees. Ta teab, et pole vähe neid, kes temast nii arvavad. Ja ega ta vastu vaidle. Talle meeldib end proovile panna, teha asju, mis teisi üllatavad, ja asju, mis tundub, et käivad üle jõu. Tõepoolest, ega ta paistnud eesti rahva lemmiksaates, näosaates, seitsme noore kõrval oma 51 aastaga ju kõige mugavamas kohas olevat. Liiati kui mitmed noist olid kutselt ennekõike lauljad. Aga kolmanda saate järel, mäletab tegevprodutsent Triin Luhats, oli Tamm jõudnud äratundmisele, millest ka rõõmsalt teada andis: see on nii tema saade! Ja kui hooaeg lõpule lähenes, oli muutunud lausa nukraks: mis nüüd saab, kas ongi kõik?

Ei, ei olnud kõik. Tolleks ajaks, detsembri alguseks, oli ta võitnud rahva poolehoiu ja südame. Tema teine koht näosaates, tunnistagem, oli enamikule üle mõistuse kõva, üllatav tulemus. Ja see tuli tänu millele? Küllap tabas seda teraselt Tamme peretuttav, kes kirjutas tema abikaasale, näitleja Helena Merzin-Tammele: «Ta julgeb ka ebaõnnestuda ja olla haavatav – just sellepärast inimesed teda armastavad.»

06.01.2017 09.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto