R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soojustamata majad kiirgavad pakases hõõglambina

Soojustamata majad kiirgavad pakases hõõglambina
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hruštšovka Tallinnas Majaka tänaval.
Hruštšovka Tallinnas Majaka tänaval. Foto: Eero Vabamägi

Uue aasta esimestel päevadel saabunud külmalaines on õige aeg kraamida välja termokaamera, mis kasutab nähtava valguse asemel infrapunast – pildistab soojust.

Kõigepealt pildistasime kolmapäeval üles Eesti valitsushooned, et saada aimu, kui hästi need on soojustatud. Sest mida külmemaks ilm muutub, seda rohkem maksumaksja raha nende kütmisele ja korrashoiule kulub. Õues oli parasjagu kümme miinuskraadi. Piltidelt on näha, et valitsushooned on üsna hästi soojustatud – soojust eraldub kõige enam akendest, ent see on paratamatu.

Pildistasime ka elumaju, millest mõned kiirgavad üle kogu välisseina nagu hõõglambid. Leidus selliseidki, millel välissein oli korralikult soojustatud, ent vundament kiirgas täie rauaga. Kõige punasemad ehk viletsama soojapidavusega on nõukogude ajal ehitatud renoveerimata kortermajad.

Tagasi üles