Sisukord
Eesti
Postimees
07.01.2017
Eesti Piiripatrull lõppes hädakutsega (6) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Parvlaev seisis masinarikke tõttu keset merd Sünniaastaks 2017 Postimehe aasta inimesed Eesti lühiuudised Tõesti armastada, mitte õppida armastama Postimees investeerib arengusse Postimehel on üle-eestiline uudisvoog Välismaa USA brigaadi kraam jõudis Euroopasse Trump tõrgub Venemaad süüdistamast Venemaa võitleb salaviinaga Elon Muski murelaps lendab taas Mida arvab Prantsusmaa uus president Venemaast (9) Arvamus Juhtkiri: muusade tempel Tartus (1) Taavi Minnik: mister Universumi tulek (21) Halli kardinali lahkumine (1) Edasi (Postimees) 1990. aastal Saadiku lahkumine Mees teiselt planeedilt Margus Paas: ametlikud allikad valetavad, aga mina tean, et… (13) Kultuur Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Sport Spordi lühiuudised Peep Pahv: unustatud vana ehk õige aeg Eesti oma superklubi loomiseks (2) Paleepööre vormel-1 sarjas? Ferrari loodab Mercedese edu saladuse keelatuks kuulutada (2) Iseteadlikud maailmarändurid Nõlvak ja Tiisaar – kodutud, ent sihikindlad Koondise tulevikulootus küpseb Sloveenias AK Kallutatud sotsiaalmeediast ja libauudistest võib saada vesi klassikalise ajakirjanduse veskile (4) Edetabelid Postimehe töötajate saavutused 2016. aastal Andrus Karnau: Luisa Värk ja Edgar Savisaare toimikud – Pressinõukogu argipäev 2016 Kaebused Postimehe peale pressinõukogus Meedia aastal 2017: eneseotsingud jätkuvad Aja auk. Ministry kohtub William Burroughsiga (3) Arter Horoskoop Arteri persoon Garri Kasparov: Putin tähendab sõda (80) Mida toob aasta uus? Kuraditosin küsimust Miks kõik armastavad Raivo E. Tamme? (1) Filmisoovitus: pöörane psühhopõnevik, kus miski pole nii, nagu näib Kaja Kallas: uusaastalubadused Kala kalambuuriga Parem uppumissurm kui NKVD ehk kuidas 16 eestlast pisikese purjekaga üle ookeani sõitsid (20) Sõiduproov: Mercedes-Benz GLC Coupé. Veidi vaheldust (1) Kikkpoksi trenn, kus lüüa ei saagi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees investeerib arengusse

2 min lugemist
Postimees. FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Õige pisut lihtsustades oli 160 aastat tagasi ajalehe väljaandmiseks peale toimetaja-ajakirjaniku vaja vaid trükipressi ja hobuvankriga postipoissi, kes lehe kord nädalas taluväravasse tõi.

Tänapäeval on ahel ajakirjaniku ning lugeja vahel veninud väga pikaks. Siia vahele mahuvad toimetajad ja korrektorid, fotograafid ja videoreporterid, kujundajad ja küljendajad, reklaamimüüjad ja disainerid, analüütikud ja tarkvaraarendajad, tellimuste müüjad ja klienditeenindajad, turundusspetsialistid, finantsistid ja koolitajad. Seegi loetelu pole lõplik.

Postimeest paberil, arvutis või nutitelefonis lugeval inimesel võib õigustatult tekkida küsimus, kas kõik need inimesed on ikka vajalikud. Kinnitan, et on. Ahel sündmus-reporter-lugeja ehk see, miks lehte ostetakse ja loetakse, ei ole ju 160 aasta jooksul olemuslikult muutunud, kõik selle protsessi osad aga küll. Tehnoloogia areng on muutnud varem ühte tuppa mahtunud lehetoimetuse suureks ja keeruliseks meediaettevõtteks, kus ühe tugiteenuse ärakukkumine võib halvemal juhul halvata kogu uudisvoo.

Postimees Grupp, mis toimetab iga päev seitsmes Eesti linnas, tegi 2016. aastal läbi suuri, dramaatilisigi muutusi. Eelkõige puudutab see just tugiteenuseid, arendus- ja müügiprotsesse. Me investeerisime nendesse väga palju aega, raha ja energiat. Osa selle pingutuse tulemusest – mahukam ja mitmekesisem paberleht või uus veebilahendus – on lugejale nähtav. Nagu ka meie kirjastuse välja antud raamatud. Hoopis suurem osa aga silma ei paista.

Postimeest ja maakonnalehti kirjastavate äriühingute liitmine möödunud aastal lõi nendele uue ja tunduvalt tugevama majandusliku aluse. Postimehe igapäevaseks väljaandmiseks ja karmil meediaturul konkurentsivõime tagamiseks tehtavad taustatööd ja investeeringud ei ole ühe aastaga kaugeltki ühele poole saanud. Ka 2017. aastal kulutame kindlasti rohkem, kui teenime. Teha kvaliteetajakirjandust tänapäevasel tehnoloogilisel tasemel ja sealjuures kasumlikult ongi peamurdmist vajav ülesanne. Sellega maadlevad vanad ja tuntud ajalehed igal pool maailmas.

Postimehe edu pant on kuulumine suurde meediakontserni. AS Eesti Meedia ühendab vana ja uue meedia, nii kvaliteetajakirjanduse kui ka meelelahutusmeedia, nii televisiooni ja raadio kui ka kuulutusteäri. Kunagi pole nii, et kõigis nendes valdkondades läheks korraga võrdselt hästi või võrdselt halvasti. Praegu on Postimehel ja teistel Postimees Grupi väljaannetel võimalus kõige eespool nimetatu täiustamist jätkata. Me investeerime arengusse, et olla ka tulevikus suurim ajaleht Eestis.

Seotud lood
06.01.2017 09.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto