L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

SEB pank nõuab ligipääsu klientide telefoni kontaktiloetelule

Piret Lakson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
SEB pank.
SEB pank. Foto: Liis Treimann / Postimees

Paari kuu pärast hakkab SEB pank mobiilirakenduse kasutajatelt nõudma ligipääsu ka nende telefonis olevatele kontaktandmetele. Andmekaitse inspektsioon asub uurima, kas see on ikka seadustega kooskõlas.

SEB panga uued internetipanga kasutamise tingimused hakkavad kehtima 1. märtsist. Muuseas on neis punkt, mille järgi on pangal õigus peale kliendi andmete ligi pääseda ka tema nutiseadmes olevatele kontaktandmetele, nagu mobiilinumbrid, aadressid ja e-posti aadressid.

Väljavõte uutest kasutustingimustest ütleb, et pank töötleb kliendi andmeid SEB mobiilirakenduse teenuse pakkumise eesmärgil. «Kliendi andmete hulka kuuluvad kliendi ees- ja perekonnanimi, isikukood, kontonumber, mobiilinumber, samuti kliendi mobiiltelefoni kontaktandmete loetelus olevad andmed, sealhulgas kontaktandmete loetelus olevate isikute mobiilinumbrid, aadressid, e-posti aadressid jne,» seisab SEB panga kodulehel kasutustingimustes.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles