T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pevkur – laitmatu mainega kriitik

Tuuli Koch
Pevkur – laitmatu mainega kriitik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hanno Pevkur
Hanno Pevkur Foto: Jaanus Lensment

Oli veidi ootamatu, kui 2015. aasta riigikogu valimistel seadis Reformierakond Eesti lõunamaakondades Võru-, Valga- ja Põlvamaal oma valimisnimekirja etteotsa toonase siseministri Hanno Pevkuri, kes oli kandideerinud varem Tallinnas ja Lääne-Virumaal.

Tänavatel-poodides oma näo ja nimega võimalikele valijatele teepakke jagades osutus aga valik väga täpseks: 2014. aastal Võrumaal Luhamaa piiripunkti lähedal röövitud kaitsepolitseinik Eston Kohver osutus Pevkuri võrratuks kampaaniameistriks – iga lõunaeestlane soovis kuulda Eesti-Vene piiri väljaehitamisest, tugevdamisest. Võidetud 4766 häält ületasid kõiki tema varasemaid riigikogu valimiskatseid üle kahe korra.

Praegusel võitlusel Reformierakonna esimehe kohale on Pevkuril eelised just väljastpoolt pealinna erakonnaliikmete ja n-ö lihtsate inimeste seas. Kõik hetkehinnangud nii Pevkuri kui ka Michali toetajaskonna seast peavad Pevkuri võitu tõenäolisemaks.

Märksõnad
Tagasi üles