Sisukord
Arvamus
Postimees
14.01.2017
Eesti Mälumäng Läänemaa kaotab veerandi territooriumist (13) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tagakülg Surikaadid teevad trenni Liiva varastanud piiriehitaja pääses trahviga Professor: imevõtteid ei ole Gripiravim ja vaktsiin on otsakorral Eesti lühiuudised Näitlejanna tülikõne Majandus Eestil taas uus märk kommentaarid Välismaa Konfutsianistlikud lasteaiad õpetavad vanemaid austama Le Peni partei vaevleb suures rahahädas Välismaa lühiuudised Erdoğan loob endale esimest Reichi (1) Arvamus Liisa Pakosta: sünnitanud mehe pöördumine lapse asjus (6) Joosep Värk: aitäh, unistuste president Obama (80) Elphi avaja Kalev Kuljus Juhtkiri: Made in India (12) Vutipõlve uueks looja Mees, kes seisab perekonna eest (4) EKI keelekool: digimaailm näitab eesti keele elujõudu Edasi (Postimees) 1979. aastal: Tartu-Vilnius Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016/2017 (1) Kultuur Tants ilma keha liikumiseta on kui muusika ilma helideta Nädala plaat. Mäss haihtuva homse vastu Inimese reis üleskäigutrepist alla (1) Romaan «Alistumine» kui mittealistumine (1) Eesti kultuuri täheatlas: päevalehe sünd Eesti mehe koorem Malis (1) Sport Raskustes Tarvas väärib kogu Eesti korvpalli tuge (1) Kontaveidi ja Kerberi õnn ning Murray needus Kadumistrikiga hakkama saanud Rose mängis oma tulevikuga Türgi-kogemusega Pärt otsustava valikmängu eel: lahing tuleb igal juhul Jooga vee peal – ülevoolavalt lõbus! AK Liisa Pakosta: sünnitanud mehe pöördumine lapse asjus (6) Kuidas saada puitu, metsa katki tegemata? (4) Jaan Lahe: religiooniteaduse kaitseks (18) Nädala plaat. Mäss haihtuva homse vastu Tants ilma keha liikumiseta on kui muusika ilma helideta Inimese reis üleskäigutrepist alla (1) Romaan «Alistumine» kui mittealistumine (1) Peeter Langovitsi tagasivaade: Ühispank liitis endaga Põhja-Eesti Panga (1) Eesti kultuuri täheatlas: päevalehe sünd Eesti mehe koorem Malis (1) Arter Sinustki võib saada püromaan Horoskoop Kõik need ülehinnatud inimesed (4) Eestlased võtavad Siberis kaua kartuleid (1) Kas toit, mis tehtud käsitsi, on ikka tehtud käsitsi? (1) Kuum trend: päikesegeneraator Kontserdile kodus ja võõrsil Petrooleumilambiga kadunud maailma otsimas Jooga vee peal – ülevoolavalt lõbus! Eesti kokk viib puraviku kokkade olümpiale Jüri Kolk: pime ja külm Autoarvustus: Ford Kuga okupeeris mugavustsooni Taavet Hinrikus: tahame kõik teha midagi, millel on suurem mõte Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jüri Kolk: pime ja külm

2 min lugemist
Jüri Kolk. FOTO: Sille Annuk

Eesti elanikke seob üks isiklik ja samas ühine episood, kogemus, mida lõunapoolsete rahvaste esindajatel ei ole. Mingis eas – kes nooremana, kes vanemana – oleme igaüks iseseisvalt avastanud, et meie ametlik kliimaretoorika (rõõmuküllane jauramine meie võrratutest valgetest öödest ja linalakk-neiu küttimisest) vaikib maha meie pimedad päevad.

Tellijale Tellijale

Mul pole inimpsühholoogiat puudutavate küsimuste lahkamiseks vajalikke volitusi ega autoriteeti, aga usun, et kõige ilgematest hirmudest ja kannatustest ülesaamiseks peab nendest ikkagi rääkima. Seda ei pea tingimata tegema avalikult, aga teema tuleks läbi närida põhjalikumalt, kui seda võimaldab kui tahes mahlakas kirumine. Jube mõeldagi, mida arvavad meist teised rahvad, kui märkavad, et salgame oma hirmu talve ees.

Muide, mõeldes meie meeli rõõmsalt erutavast, kuid nurjumisele määratud suvisest jahist linalakk-neiule, tasub meeles pidada, et talv peab jahti meile endile. See jaht ei ole sugugi nii nigelate tulemustega. Talv püüab kõik kinni ja notib maha, vajutab päris lapikuks. Muidugi toibume me saadud hoopidest teatud määral uuesti. Suvel oleme ärevil nagu ööbikud ja teised lodevuspagulased ning püüame nende lühikeste öödega võtta, mis me vähegi võtta oskame ja jaksame.

13.01.2017 16.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto