Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (6) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (1) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (1) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (6) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (4) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Loginov jäi norralaste hammaste vahele Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: kui turvaliselt muulane end Eestis tunneb

1 min lugemist
Muulased FOTO: «Reporter» / Kanal 2

Lõplikult ja kindlalt Eestist lahkuda on otsustanud vaid ca 1% muulastest. Suurem on kindlalt lahkuda soovijate osatähtsus Sillamäel – 5,6%.

Täiesti kindlalt on otsustanud oma tuleviku Eestiga siduda 2/3 muulastest. Kolmandik muulastest mõtleb aeg-ajalt Eestist ärasõidule, kaalub variante ja jälgib olukorra kujunemist Eestis.

Muulaste kindlustunne, et Eestist kujuneb tulevikus turvaline riik, ei ole eriti suur. Vaid kolmandik Tallinna muulastest ja 41% Kirde-Eesti muulastest usuvad sellesse. 43% on kõhkleval seisukohal.

Vastupidist varianti, et Eestist võiks saada lastele ohtlik elupaik, usub väiksem osa muulastest, iga viies Tallinna ja kuues Kirde-Eesti muulane. Peaaegu pooltel muulastel on kahtlusi, kas Eestist kujuneb turvaline riik.

Aastaga on toimunud nihked turvatunnet tagavate tegurite hierarhias. 1994. aastal oli Kirde-Eesti muulastele kõige olulisem kindel elukutse ja töökoht, 1995. aastal Eesti kodanikuks saamine. Tallinna muulaste silmis on Eesti kodakondsuse väärtustamine nihkunud kolmandalt kohalt neljandale. Eesti keele valdamise tähtsus on langenud, Tallinna muulastel teisele, kirde-Eesti muulastel koguni neljandale kohale. Kõrgemale positsioonile on tõsunud hea sissetuleku väärtustamine. Tallinna muulastel on see esikohal ja Kirde-Eesti omandel kolmandal.

13.1.1996

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto