Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Parteilased on kitsid Tartu hobusetallid sattusid kaebajate rünnaku alla (1) Ametniku väitel on hobustega seoses vallandunud süüdistuste laine Gaasirünnak Harkus osutus väljamõeldiseks (5) Gripp nõudis seitsmekuuse lapse elu Kangro taotleb TJA-lt Kalevipoja püstitamise suhtes meelemuutust (1) Majandus Mercedes-Benz teeb koostööd Starshipi pakirobotitega Türgi majandus liigub kriisi poole Välismaa Koomiksikangelane Tintin kähmleb venelastega Leedus mäletatakse Vene-ohtu hästi Välismaa lühiuudised 13.01 Pakistani väikekeeltega sureb ka kohalik pärimus Tüli ja segadus Trumpi ümber üha paisub Arvamus Taavi Minnik: Super-Putin (9) Juhtkiri: loomad elutoas ehk bumerangiefekt (2) Andrus Karnau: Reformierakond sai uue juhi, aga muutusi ei paista ikka (2) Lauri Hussar: Parveli õppetund (10) Postimees 1996. aastal: kui turvaliselt muulane end Eestis tunneb Urmas Sule: tervishoid vajab raha, mida pole olemas (1) Kultuur Hiilgav ja raisatud võimalus suurepärase ulmefilmi tegemiseks Loodust säästev tulevikukodu KODA Nädala plaat. Grünbergi multifilmimuusika- ideaale järgivad kompromissid Sport Vaprus tuleb jalgpalli kõrgseltskonda õiguspäraselt tagasi Ilus vaadata, keeruline sõita: uued WRC autod kipuvad lagunema Uustulnuk kütab kirgi: kas sõidab mees või rahakott? Keenia üritab Venemaa vigu vältida ja dopinguriigi imidžist vabaneda Raport: kihlveopettuste arv kasvab, tekkimas uus trend Tarbija Džungliinimesed Lakandonid kahe ilma vahel AK Nädala plaat. Grünbergi multifilmimuusika- ideaale järgivad kompromissid Tartu Unistame trammist, mitte kingapaarist Jõgevamaal ei ole tulevikku, Põltsamaa huvid on Kesk-Eestis Noored robootikahuvilised sööstavad taas mängulaua taha Õpilased mõistsid kohut Lapse trenn võib maksta hingehinda, kuid sportida saab ka täitsa tasuta Igaüks tehku midagi niisama, iseendale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1996. aastal: kui turvaliselt muulane end Eestis tunneb

1 min lugemist
Muulased FOTO: «Reporter» / Kanal 2

Lõplikult ja kindlalt Eestist lahkuda on otsustanud vaid ca 1% muulastest. Suurem on kindlalt lahkuda soovijate osatähtsus Sillamäel – 5,6%.

Täiesti kindlalt on otsustanud oma tuleviku Eestiga siduda 2/3 muulastest. Kolmandik muulastest mõtleb aeg-ajalt Eestist ärasõidule, kaalub variante ja jälgib olukorra kujunemist Eestis.

Muulaste kindlustunne, et Eestist kujuneb tulevikus turvaline riik, ei ole eriti suur. Vaid kolmandik Tallinna muulastest ja 41% Kirde-Eesti muulastest usuvad sellesse. 43% on kõhkleval seisukohal.

Vastupidist varianti, et Eestist võiks saada lastele ohtlik elupaik, usub väiksem osa muulastest, iga viies Tallinna ja kuues Kirde-Eesti muulane. Peaaegu pooltel muulastel on kahtlusi, kas Eestist kujuneb turvaline riik.

Aastaga on toimunud nihked turvatunnet tagavate tegurite hierarhias. 1994. aastal oli Kirde-Eesti muulastele kõige olulisem kindel elukutse ja töökoht, 1995. aastal Eesti kodanikuks saamine. Tallinna muulaste silmis on Eesti kodakondsuse väärtustamine nihkunud kolmandalt kohalt neljandale. Eesti keele valdamise tähtsus on langenud, Tallinna muulastel teisele, kirde-Eesti muulastel koguni neljandale kohale. Kõrgemale positsioonile on tõsunud hea sissetuleku väärtustamine. Tallinna muulastel on see esikohal ja Kirde-Eesti omandel kolmandal.

13.1.1996

Seotud lood
12.01.2017 14.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto