Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (32) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (3) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlanna kodus plahvatas pärast laadimist kahe aasta vanune Samsungi telefon

1 min lugemist
Samsung FOTO: Geenius.ee

Eesti neiu jagas reedel sotsiaalmeedias fotosid oma Samsungi telefonist, mis plahvatas pärast öist laadimist. Samsungi kommunikatsioonijuht lubas, et ettevõte viib läbi põhjaliku uurimise ja selgitab välja juhtunu põhjuse.

«Mu telefoni aku oli plahvatanud, maha lennanud ja põles maas,» kirjeldas neiu Facebookis, kuidas ta ärkas kõva paugu ja kärsahaisu peale.

Ta kinnitas, et tegu on telefoniga Samsung Galaxy S5, mis oli ostetud ligi kaks aastat tagasi.

Telefoni plahvatamisest tekkinud põlenud koht põrandal / Allikas: Geenius.ee FOTO: FB

Geenius.ee kirjutas, et praegu pole teada, kas telefoni aku võis olla saanud füüsilise kahjustuse, kas telefonis originaalaku või mõni muu, millise laadijaga telefoni laeti ja muud detailid.

«Oleme antud juhtumist teadlikud ning niipea kui sellealane esmane info meieni jõudis, kontakteerusime kohe ka telefoni omanikuga ja palusime seade esimesel võimalusel teeninduspunkti tuua,» teatas Geeniusele Samsungi Baltimaade kommunikatsioonijuht Krišjanis Ozols.

«Peame kasutajate ohutust esmaseks prioriteediks ja seetõttu viime läbi põhjaliku uurimise, et selgitada välja detailne juhtunu põhjus,» lisas ta.

Plahvatanud Samsung Galaxy Note 7 telefon. Allikas: STR/AFP/Scanpix FOTO: STR/AFP

Eelmise aasta lõpus lõpetas Lõuna-Koera tehnoloogiagigant Samsung oma uue tipptelefoni Note 7 tootmise seoses mitmes riigis ilmsiks tulnud probleemiga – laadimise käigus plahvatavate akudega.

Tallinna tehnikaülikooli füüsikainstituudi dotsent Arvo Mere selgitas, et liitiumioonakude puhul on tihti probleemiks sisemise lühise tekkimine ning see pole ainult Samsungi mure.

Küll aga on Samsung akut arendades läinud veidi liiga kaugele, püüdes kasutusele võtta üliväikese, kuid suure mahutavusega aku, ning seetõttu kannatab ka seadme töökindlus, vahendas ERRi uudisteportaal.

Seotud lood
27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto