Sisukord
Talisport
Tänane leht
09.01.2017
Eesti ​Kõige kiuste sündinud poiss (7) Mälumäng Politseil pole trahvide tasumisest ülevaadet Male Dilbert Palju õnne Horoskoop Pevkur valmis koostööks kõigiga Majandus Rõivamüüjad: väike turg ei lase odavamalt müüa Soome metsanduskontsern loob Pärnusse 200 töökohta Investor Mari alustab investeerimist (10) Majanduse lühiuudised Nafta hinda tõstab spekulatiivne raha Välismaa Meeste raske võitlus progressi tuuleveskitega Piltuudis: külm paneb Kreekas migrandid proovile Jaht mere pisaratele: hobist tasuva salakaubanduseni Trump tunnistas Venemaa rolli häkkerirünnakutes Välismaa lühid Normandia mungad pruulivad käsitööõlut Julgeolek külvab Saksamaal tüli Arvamus Kristi Malmberg: milleks tavalisele inimesele investeerimine? (2) Postimees 1931. aastal: võttis teise mehe naise ja mööbli – koolijuhataja seiklused Mõisakülas Juhtkiri: Hanno Pevkur sai võidu, Kristen Michal proovikivi (1) Art Johanson: üks püüdlus saada aru, kes on tänapäeval äärmuslased (1) Maali Kahusk: uue valla nimi – poliitilised otsused arvestavad rahva arvamusega haruharva (3) Erki Must: vabadus nimega Rail Baltic (6) Kultuur Prantsusmaal on teater hüljanud oma sümboolse jõu Seksikas, saatanlik ja geniaalne Sport Kalev muutus ühtsemaks ja parandas tabeliseisu Spordi lühiuudised Suusakuningas: võitsin nende poiste nimel, keda starti ei lubatud Parim eestlane MK-sarjas vajab mõnd lisameetrit Koondise pidev järelkasv võib varsti peatuda Mäesuusalegend tõmbas kummalisel viisil karjäärile joone alla Käsipallikoondis lõpetas esimese vaatuse puhaste paberitega Tarbija Mida teha, kui parklas liikuma pääsenud ostukäru mõlgib autot? Tarbija lühiuudised Tartu Müüa 15-korruseline maja Annelinnas. Kuidas on see võimalik? (4) Selgusid kõige täiuslikumad klähvijad Tartu kahes muuseumis algas uus aasta kallima piletiga Ülikooli raamatukogu saab remondi ajal mälestiseks Nõo valla kaotatud aeg ja käest lastud võimalused Tartumaa Suusatalv meelitab taas Ülenurme vald otsib algklasside maja ehitajat Meelelahutus Koomiks Sudoku

Parim eestlane MK-sarjas vajab mõnd lisameetrit

3 min lugemist
Aastaid on Kristjan Ilvese trumbiks olnud just hüpped. Tänavu ei ole need aga soovitult välja tulnud. FOTO: NordicFocus

Hooaega MK-sarjas nelja punktikohaga alustanud, seejärel kolmel etapil 30 parema seast välja jäänud ning eile Lahtis 28. kohaga taas punkte teeninud kahevõistleja Kristjan Ilves tunnistab, et regulaarselt karjääri parima tulemuse tasemel võistlemiseks tuleks saada hüppemäel juurde 3–3,5 meetrit. See olevat iseenesest võimalik saavutada.

Tellijale Tellijale

20-aastane Ilves tegi oma karjääri parimad sooritused käimasoleva hooaja alguses, kui ta sai Rukal kirja 17. ja 21. koha. «Praegu jääb vajaka just hüppemäel,» tõdes Ilves, et tema eelnevate aastate trumpala ei ole viimasel ajal soovitult välja tulnud.

See-eest sõidukiiruses on eestlane sel hooajal võrreldes varasemaga juurde pannud. Lahtis 28. kohaga lõppenud pühapäevasel võistlusel oli eestlane hüppevooru järel 26. positsioonil, sõidukiirus oli Anatoli Šmiguni näpunäidete järgi harjutaval mehel päeva 28. ja nii õnnestuski teenida 3 MK-punkti.

«Suusasõit oli küll kena, kuid koondtulemus rahulolu ei paku. Hüppemäelt sooviks ikka juurde. Tegelikult on vahed üsnagi väikesed. Kui hüpata 3-3,5 meetrit rohkem, siis võiks lõppkoht olla 10 positsiooni võrra parem,» leidis ta, et 20 parema sekka jõudmine peaks olema talle jõukohane.

«Tegelikult on selline sooritus jalas olemas. Kogu küsimus on tunnetuses – kui hästi suudad enne äratõuget asendis istuda,» selgitas ta praegust puudujääki. «Selle probleemi lahendamisega nüüd tegelemegi.»

07.01.2017 10.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto