Sisukord
Uudised
Tänane leht
10.01.2017
Eesti Preemia parteidele: ärimehed tegid vastutasuks otsuste eest hiigelannetuse (32) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Päästjad aitasid kopra august välja Horoskoop Vägivaldne jõuk astus kohtu ette Vanade koorekannude salajane elu Pärnus algas kohus taksojuhi mõrvas süüdistatavate vendade üle Pressifoto kolm nominenti Postimees Grupist Tõll oli hädas Virtsu sadamas sildumisega RMK hävitas looduskaitse all olevaid puid Süüdi mõistetud Ida-Viru arst jätkab tööd kiirabis Majandus Rein Kilk astus kohtu ette Vanad kalad julgustavad algajat India suurimas konglomeraadis vallandus võimuvõitlus Välismaa Soome kaalub kaitsemaksu kehtestamist Trumpi alluvaid ootab karastus turmtules Välismaa lühiuudised 10.01 Arvamus Ene-Margit Tiit: avalik kiri peaministrile Rail Balticust rongireisija pilgu läbi (19) Ahto Lobjakas: Trumpi 140 tähemärgi gospel (8) Ilmar Tomusk: mitte-eestlaste kehv keeleoskus võib olla ka nigelate kursuste süü (1) Jevgenia Värä: naised, teeme kuke-aastast kana-aasta (10) Juhtkiri: sündimus on tähtis Postimees 1930. aastal: Vene linnadel puudub leib Argo Rosin: Eesti haridussüsteem muudab kõrgkoolid mugavusülikoolideks (3) Kultuur Saksamaal kütab kirgi komöödia pagulastest (5) Streep ründas Trumpi, Trump ründas vastu (6) Sport Spordi lühiuudised Koondisesärgis viga saanud Patrail jääb nädalateks palliplatsilt eemale Jalgpallirevolutsionäär Infantino kõigub agaruse ja ogaruse piiril Soome treenerid on noortekoondise juhendaja vallandamise tõttu ärritunud Kreeka ime leidis tee ameeriklaste südamesse Kihlveokurat murdis perspektiivika noormängija Tarbija Vähiravi, geneetiline kemplemine ja imematerjalid: mida oodata teaduses 2017. aastal? NASA avaldas Maa pildi Marsi orbiidilt Tartu Seakatk on Tartumaa metsades puhta töö teinud Juba 2. jaanuaril tagasi koolipinki. Härmakatele see lahendus sobib Lapsed saavad uues linnakus teada, mida tunneb autojuht liikluskeerises Toad nii sassis, et raamatut ei leia üles Ülikooli raamatukogu tegi kõva peavalu ka 40 aasta eest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lapsed saavad uues linnakus teada, mida tunneb autojuht liikluskeerises

1 min lugemist

Umbes aasta tagasi hakkas perekond Pärnastel pärast lastega Pärnu liikluslinnaku külastamist küpsema idee teha midagi seesugust ka Tartusse, et õpetada lapsi mängu kaudu liikluses tähelepanelikum ja eeskujulikum olema. 

Nii asutigi sobivaid ruume otsima ja lõpuks viidi idee ellu täpselt aastaga. Nädal tagasi avaski Tehase 21 kolmandal korrusel uksed minilinnak. 

Lapsed saavad seal elektriautot juhtides tunda ennast justkui päris liikluses: tuleb tunda liiklusmärke, lasta jalakäija punase fooritule ajal üle tee ja tulla toime ringristmikul. 

Põnevust lisavad minitankla ja -pesula. Siiamaani on perede huvi uue meelelahutuse vastu olnud suur.

Otsa sõita pole lubatud

Sõita saab kahekümne erisuguse elektrisõidukiga, mille hulgas on peale autode veel ATVd. See meelelahutus on mõeldud nelja- kuni kümneaastastele lastele. 

Enne rajale asumist saab tutvuda linnakuga ning lastele selgitatakse, mida liiklusmärgid tähendavad. Alles siis saab rooli istuda. 

Sõita saab kahekümne erisuguse elektrisõidukiga, mille hulgas on peale autode veel ATVd.

Kuigi aeg-ajalt võib juhtuda, et sõidetakse üksteisele kogemata autoga otsa, ei ole see linnakus lubatud, sest mõte on kasvatada tähelepanelikkust. 

Praegu korraldatakse linnakus laste sünnipäevapidusid, samuti võetakse vastu huvilisi, kes saavad autoga sõita minutihinna järgi. 

Liikluslinnaku üks eestvedaja Jane Pärnaste ütles, et kui tuleb perekond kahe lapsega, kellest üks ei taha või ei julge autoga sõita, saab linnakus tasuta mängida. Maksavad need, kes sõidavad masinaga.

Esialgu võtavad eestvedajad sammu korraga ja vaatavad, kuidas laste uuel meelelahutusel läheb. 

Liiklusõpe

Pärnaste sõnas, et edaspidi on linnakul põhiliselt plaanis pakkuda maanteeametiga koostöös lasteaiarühmadele ja algklassilastele liiklusõpet. 

Ta lisas, et nad ei taha muutuda liikluskooliks, vaid plaanivad korraldada aastaajale kohaseid koolitusi, mis oleksid mängulised. «Sügiseti tuleks helkurikoolitus. Siis oleks rõhk kindlal asjal ja sealjuures ka lõbus,» tõi ta näiteks.

Seotud lood
09.01.2017 11.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto