Sisukord
Sport
Tänane leht
10.01.2017
Eesti Preemia parteidele: ärimehed tegid vastutasuks otsuste eest hiigelannetuse (32) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Päästjad aitasid kopra august välja Horoskoop Vägivaldne jõuk astus kohtu ette Vanade koorekannude salajane elu Pärnus algas kohus taksojuhi mõrvas süüdistatavate vendade üle Pressifoto kolm nominenti Postimees Grupist Tõll oli hädas Virtsu sadamas sildumisega RMK hävitas looduskaitse all olevaid puid Süüdi mõistetud Ida-Viru arst jätkab tööd kiirabis Majandus Rein Kilk astus kohtu ette Vanad kalad julgustavad algajat India suurimas konglomeraadis vallandus võimuvõitlus Välismaa Soome kaalub kaitsemaksu kehtestamist Trumpi alluvaid ootab karastus turmtules Välismaa lühiuudised 10.01 Arvamus Ene-Margit Tiit: avalik kiri peaministrile Rail Balticust rongireisija pilgu läbi (19) Ahto Lobjakas: Trumpi 140 tähemärgi gospel (8) Ilmar Tomusk: mitte-eestlaste kehv keeleoskus võib olla ka nigelate kursuste süü (1) Jevgenia Värä: naised, teeme kuke-aastast kana-aasta (10) Juhtkiri: sündimus on tähtis Postimees 1930. aastal: Vene linnadel puudub leib Argo Rosin: Eesti haridussüsteem muudab kõrgkoolid mugavusülikoolideks (3) Kultuur Saksamaal kütab kirgi komöödia pagulastest (5) Streep ründas Trumpi, Trump ründas vastu (6) Sport Spordi lühiuudised Koondisesärgis viga saanud Patrail jääb nädalateks palliplatsilt eemale Jalgpallirevolutsionäär Infantino kõigub agaruse ja ogaruse piiril Soome treenerid on noortekoondise juhendaja vallandamise tõttu ärritunud Kreeka ime leidis tee ameeriklaste südamesse Kihlveokurat murdis perspektiivika noormängija Tarbija Vähiravi, geneetiline kemplemine ja imematerjalid: mida oodata teaduses 2017. aastal? NASA avaldas Maa pildi Marsi orbiidilt Tartu Seakatk on Tartumaa metsades puhta töö teinud Juba 2. jaanuaril tagasi koolipinki. Härmakatele see lahendus sobib Lapsed saavad uues linnakus teada, mida tunneb autojuht liikluskeerises Toad nii sassis, et raamatut ei leia üles Ülikooli raamatukogu tegi kõva peavalu ka 40 aasta eest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome treenerid on noortekoondise juhendaja vallandamise tõttu ärritunud

2 min lugemist
Soome juunioride koondise peatreener Jukka Rautakorpi, MMil. FOTO: Graham Hughes/AP/Scanpix

JÄÄHOKI. Äsja toimunud jäähoki juunioride maailmameistrivõistlustel vallandati Soome koondise peatreener Jukka Rautakorpi keset turniiri, sest põhjanaabrite koondis ei pääsenud play-off’i ja see on paljude soomlaste silmis katastroof. Juhtunu järelkaja kestab siiani ja et hoki on soomlastele rahvussport, on arvamusi palju.

Tellijale Tellijale

Nüüd võttis sel teemal sõna ka endine Soome täiskasvanute koondise peatreener Erkka Westerlund, kes kirjutas riigi spordijuhtidele pika kirja, kus toob teravalt välja, et treenerite suhtes puudub igasugune austus.

Ta leiab, et Rautakorpi vallandamine näitab ka noortele mängijatele, et neid ei usaldata. «Keegi isegi ei rääkinud Rautakorpiga vallandamisest. Soome hokis on palju head, ent see on samm tagasi. Kui hakkame NOORTE sporti mõõtma ainult tulemustega, siis ei pea olema ennustaja, et näha, kuhu meie tippsport teel on,» jätkab Westerlund.

«Küsimus on selles, kas noor sportlane võtab vastutuse enda ja oma meeskonna ees. Noorte MM on mängijate jaoks väga oluline turniir, mis saab ka väga suure meediatähelepanu. Aga tegu on noorte, oma karjääri alguses olevate hokipoistega. Treeneri vallandamisega keset turniiri näitab hokiliit, et mängijad ei pea millegi eest vastutama, vaid süüdi on ainult treener,» viitab ta alaliidu möödalaskmisele.

09.01.2017 11.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto