Rein Kilk astus kohtu ette

Harju maakohtus algas protsess ettevõtja Rein Kilgi ja veel nelja inimese üle, keda süüdistatakse ASi Pere maksujõuetuse põhjustamises. Taga vasakult kohtualused Rein Kilk, Neeme Raig, Kaie Raig ja Karl Liivapuu. Ees vasakult kaitsjad Aivar Pilv, Tarmo Peterson ja Ramon Rask. Kohtu all on veel Kristjan Oolo, keda kaitseb Villy Lopman.

FOTO: Sander Ilvest

Harju maakohtus algas eile kohtuprotsess skandaalse ärimehe Rein Kilgi ja veel nelja inimese üle, keda süüdistatakse toiduainetööstuse AS Pere tahtlikus maksejõuetuse põhjustamises. Keegi neist endal süüd ei näe.

2011. aasta lõpus raskustesse sattunud Pere ASi tegi maksejõuetuks ebaausaid ja ebaeetilisi võtteid kasutanud juhtkond, leidis süüdistaja, Lõuna ringkonnaprokurör Kairi Kaldoja. Kuna 2012. aasta alguseks ei suutnud Pere AS oma kohustusi enam täita, lõid toonased firma nõukogu liikmed, kelle hulka kuulusid Kilk, Kaie Raig ja Karl Liivapuu, uue tütarettevõtte Pere Pagar AS, kuhu viidi üle kõik emafirma olulised kinnistud ja kaubamärgid.

«Sisuliselt tegi ema äärmiselt suuremeelse liigutuse ja andis tütrele õigused, kuid jättis kohustused endale. Kahjuks see, mis elus võib tunduda üllas või suuremeelne, ei ole seda äris teps mitte,» rääkis Kaldoja.

    Tagasi üles