Sisukord
Tartu
Postimees
11.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eamets: seos rahaga on ilmne Minister kipub kohtumõistja rolli (16) Kommentaarid Lobitöö võis muuta oravate meelt (4) Esikülg 11. jaanuar Majanduse lühiuudised 11.01 Tallinn plaanib Paljassaare poolsaarel veisekasvatust (2) Majandus Puiduärimeeste miljardiprojekt mõjub edumeelse unistusena (1) FBI arreteeris Volkswageni ühe juhi Pangas kääriv vaidlus ootab lõpplahendust Välismaa Kanada seisab silmitsi fentanüülisurmade kriisiga Teravad erimeelsused löövad Ankara ja Berliini vahele kiilu Suurt osa Euroopast kimbutab külmalaine Venemaa riiklik ideoloogia kujuneb vähemuste arvelt Fentanüül hävitab ravimisõltuvuses Ühendriike Välismaa lühiuudised 11.01.2017 Egiptus ehitab jonnakalt uut pealinna (2) Arvamus Pille Rives: väsinud puudulikust kompetentsist (3) Raul Rebane: soovitan loobuda igasugustest taotlustest presidendi ametiraha Venemaalt tagasi saada (24) Postimees 1995. aastal: Tartu Kivisilla hind on vähenenud üle kuue korra Juhtkiri: seadusloome pole kirvetöö Karl-Eduard Salumäe: ega ikka ei pea küll kõik tantsivat karu näha saama Avo-Rein Tereping: on aeg mõelda lasterikastest emadest kui suurinvestoritest (15) Kultuur Ole nüüd! (ja enne) Lootusrikkaks märuliks vormitud tragöödia Kultuuri lühid Soomlaste jõhker veretöö Eesti metsas Sport Kas Eesti saab nelja-aastase pausi järel maailma parima sportlase? Johaugi alibi lõi vankuma Poolel Eesti klubidest napib mängijaid Väikeriikide unistus jalgpalli MMist sai jõudu juurde Tallinn Tallinn plaanib Paljassaare poolsaarel veisekasvatust (2) Tarbija Perearstidel on uuringute tegemiseks senisest vähem raha (2) Libedal tänaval kukkujat aitavad külmakott, geel ja tablett Tartu Trammiliin Annelinnast Maarjamõisa – kas pöörane unistus või arukas plaan? (16) Läti kalastusmaniakid alustasid igatalvist invasiooni Peipsile Valdade sundliitmine võib teha Tartust taas 100 000 linna Tartlased teavad, kuhu jõulupuud viia Karoliina ehitab pesa, aga talveunne ei suigu Head tööd ei ole noorel kerge ära tunda Kunstnikepaar tegi tavatu ühisnäituse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läti kalastusmaniakid alustasid igatalvist invasiooni Peipsile

2 min lugemist
«Ilus Eesti kiisake, selliste kalade pärast me Peipsil käimegi ja kulutame päevas viiskümmend eurot,» naeris Krišjānis Lisovskis, kui oli suutnud pika mängitamise peale õnge otsa meelitada ahvena väikse sugulase kiisa. FOTO: Sille Annuk

Eile varahommikul kell kolm istusid Kriš­jānis Lisovskis ja Māris Šlars Riias autosse ja võtsid suuna Eestisse. Kuuldused, et piirivalvurid on Peipsi jää piisavalt ohutuks tunnistanud ja järv kalastajatele avatud, olid jõudnud ka Lätimaale ning mehed ei saanud jätta võimalust kasutamata. Hoolimata sellest, et juba sama päeva õhtul tuli töökohustuste tõttu ette võtta tagasitee.

Tellijale Tellijale

Kui mehed Jõgevamaale Kodaverre surnuaia taha parkimisplatsile jõudsid, valitsesid järvel pea ideaalsed püügiolud – temperatuur oli nulli ümber ja talikalastajate suurim vaenlane tuul ei lõõtsutanud kuigivõrd. Esimesed augud puuriti pärast rüsijääd pisut vähem kui kilomeeter kaldast, ent keda ei olnud – kala.

«No kassile midagi on,» kostis Māris Šlars, kes on Peipsil kalastamas käinud juba aastaid. Kell oli poole kümne ringis ja püütud juba mõnda aega, ent mehe kalakotist paistsid vaid paar väheldast ahvenat ja mõned kiisad. «Ehk hakkab ikka päeva peale võtma,» oli mees siiski lootusrikas.

10.01.2017 12.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto