Sisukord
Maailm
Postimees
12.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Tuhatkond otsustajat vähem Tallinna Kesklinna vanem jäi süüdi ja lahkub ametist Roolijoodikute eelnõuga töötatakse edasi Eesti lühiuudised Hiiumaa keramajas annab energiat päike Eesti välisluure tähetund (35) Majandus Postimehe suur majandusprognoos: valimisteaasta toob hulgaliselt riske Eesti majanduse lühiuudised Erisoodustusmaks tööandja bussitranspordilt võib kaduda Infortar jääb tänavu investeeringutega tagasihoidlikuks Londoni börs purustab üha uusi rekordeid Välismaa Läti võttis kinni endise Nõukogude sõdurist spiooni Raport paljastab Trumpi väidetavaid valgustkartvaid saladusi (3) Kaliningrad tahab saada Venemaa Hongkongiks Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders. Euroopa päästja või hukutaja? (1) Eesti välisluure tähetund (35) Arvamus Jüri Ratas: me ei jäta kedagi maha (3) Jürgen Tamme: Eestis juba oli kunagi kaitsemaks, aga see jäi hiljaks (15) Rait Maruste: presidendi valimise kord ootab endiselt remonti Juhtkiri: «eraluure» sundis Trumpi pressikonverentsil vastuseid andma (3) Postimees 1936. aastal: kui palju teenib sportlane? Tiia Randma: õppida ja õpetada tuleb õigeid asju Agu Uudelepp: Savisaar on troonilt tõugatud, tuleb leida uus vaenlane nr 1 (9) Kultuur Erose ja surma eksistentsiaalses embuses Kultuuri lühiuudiseid Sport Olümpiale pürgiva Nurmsalu tüütasid igavad nädalavahetused ära Kodus Türgile kaotanud käsipallikoondis noolib edasipääsu võõrsil Kustus lootus Kanepit Eesti naiskonnas näha Eesti dopinguagentuuri juht: tähtis on see, et sport saaks puhtamaks Karm reegel keelab Kalevil Audentesest mängijaid võtta Unustage kõrberalli – Dakari valitseb mudaookean Tarbija Kehvale uksele pole mõtet head lukku panna Tartu Kaebus seab Piirissaare valla ühinemisotsuse kahtluse alla Omniva toob kevadel Jõgevale pealinna palgad Kas Tartu või Tallinn – kumb on Eesti koomiksipealinn? Hundi ja koera ristandit on lihtne krantsiks pidada (1) Bussis traksid peale! Aga kui neid polegi? (2) Ülejõelaste mälestuste abil saab ajas tagasi rännata Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Läti võttis kinni endise Nõukogude sõdurist spiooni

2 min lugemist
Vladimir Linderman – väidetavalt mees, kes aitab korraldada Vene luurajate tööd Lätis. FOTO: AP/Scanpix

Mullusest hilissügisest saadik on Läti meedias ja poliitikute seas kõneldud kinnipeetud spioonist, kes väidetavalt oli töötanud Vene luureteenistuste heaks. Järgmisel nädalal otsustab kohtunik, kas kahtlusalune jääb vahi alla. 

Tellijale

Eelmise aasta 15. novembril teatas Läti julgeolekuteenistus kellestki kinnipeetud isikust, kes oli tõenäoliselt edastanud salastatud informatsiooni ühele välisriigile. Inimene võeti kinni süüdistatuna spionaažiseaduse rikkumises – ta kogus ja töötles infot kavatsusega anda see otseselt või kaudselt edasi välisvalitsusele. Salateenistus avaldas, et seoses juhtumiga on uurimise all viis toimumispaika.

Meedia sai hiljem teada, et kõnealune isik on Läti Raudtee pikaaegne töötaja Aleksandrs Krasnopjorovs. Krasnopjorovs arreteeriti sellepärast, et ta oli teinud pilte mööda raudteed läbi Läti liikunud NATO sõjatehnikast ning saatnud neid edasi. Lätlane juhib viieteistpealist osakonda, mille vastutuse alla kuulub raudteede korrashoid Riiast ligi 50 kilomeetri kaugusel asuvas Jelgava linnas.

11.01.2017 13.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto