Sisukord
Uudised
Postimees
12.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Tuhatkond otsustajat vähem Tallinna Kesklinna vanem jäi süüdi ja lahkub ametist Roolijoodikute eelnõuga töötatakse edasi Eesti lühiuudised Hiiumaa keramajas annab energiat päike Eesti välisluure tähetund (35) Majandus Postimehe suur majandusprognoos: valimisteaasta toob hulgaliselt riske Eesti majanduse lühiuudised Erisoodustusmaks tööandja bussitranspordilt võib kaduda Infortar jääb tänavu investeeringutega tagasihoidlikuks Londoni börs purustab üha uusi rekordeid Välismaa Läti võttis kinni endise Nõukogude sõdurist spiooni Raport paljastab Trumpi väidetavaid valgustkartvaid saladusi (3) Kaliningrad tahab saada Venemaa Hongkongiks Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders. Euroopa päästja või hukutaja? (1) Eesti välisluure tähetund (35) Arvamus Jüri Ratas: me ei jäta kedagi maha (3) Jürgen Tamme: Eestis juba oli kunagi kaitsemaks, aga see jäi hiljaks (15) Rait Maruste: presidendi valimise kord ootab endiselt remonti Juhtkiri: «eraluure» sundis Trumpi pressikonverentsil vastuseid andma (3) Postimees 1936. aastal: kui palju teenib sportlane? Tiia Randma: õppida ja õpetada tuleb õigeid asju Agu Uudelepp: Savisaar on troonilt tõugatud, tuleb leida uus vaenlane nr 1 (9) Kultuur Erose ja surma eksistentsiaalses embuses Kultuuri lühiuudiseid Sport Olümpiale pürgiva Nurmsalu tüütasid igavad nädalavahetused ära Kodus Türgile kaotanud käsipallikoondis noolib edasipääsu võõrsil Kustus lootus Kanepit Eesti naiskonnas näha Eesti dopinguagentuuri juht: tähtis on see, et sport saaks puhtamaks Karm reegel keelab Kalevil Audentesest mängijaid võtta Unustage kõrberalli – Dakari valitseb mudaookean Tarbija Kehvale uksele pole mõtet head lukku panna Tartu Kaebus seab Piirissaare valla ühinemisotsuse kahtluse alla Omniva toob kevadel Jõgevale pealinna palgad Kas Tartu või Tallinn – kumb on Eesti koomiksipealinn? Hundi ja koera ristandit on lihtne krantsiks pidada (1) Bussis traksid peale! Aga kui neid polegi? (2) Ülejõelaste mälestuste abil saab ajas tagasi rännata Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ülejõelaste mälestuste abil saab ajas tagasi rännata

3 min lugemist
Kaardirakenduse idee autor ja TÜ etnoloogiamagistrant Tenno Teidearu ja Tartu linnamuuseumi direktori kohusetäitja Marge Rennit näitavad, kuidas telefonist mälestusi lugedes saab seigelda mööda Ülejõe linnaosa ja avastada palju põnevat. Üks paikadest, millest ülejõelased on palju mälestusi jaganud, on näiteks endine mahlatööstus Jaama 10. FOTO: Margus Ansu

Nii sõjaajal kui ka sellele eelneval ja järgneval ajal oli elu Ülejõe linnaosas väga kirev ja aktiivne: tegutsesid paljud ärid ning väiksemad ja suuremad asutused. Samuti oli seal hulga meelelahutusvõimalusi ja kohvikuid.

Tellijale

1976. aastal sündinud ja Ülejõel elanud naine meenutab aega, kui Roosi tänava lõpus oli Vene sõjaväetehas. Kui sinna asju veeti, lasti tänav pimedaks ja elanikud pidid tänavapoolsed toad pimedad hoidma. «Kõigepealt jooksis üks vene sõdur ees, kes siis vaatas, kas aknad on pimedad, ja natukese aja pärast oli kuulda, kui tulid sõjaväeautod. Ma ise siis nii kartsin seda.» 

1937. aastal sündinud naine aga mäletab, et Jaama 10 oli mahlatööstus. «Seal olid suured keldrid ja sealt sai osta niisugust mahla ja morssi, me tõime seda pangedega sealt.»

11.01.2017 13.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto