Sisukord
Loodus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuidas saada puitu, metsa katki tegemata?

9 min lugemist
Harvester. FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Viimaste nädalate metsanduseteemalise arutelu selgroog on küsimus, kas me majandame metsa jätkusuutlikult või oleme eemaldunud säästva metsanduse põhimõtetest.

Tellijale

Jätkusuutlikkuse (sustainability) mõiste sai tänapäevase sisu 1980. aastate keskel ja 1990. alguses mitmetes rahvusvahelistes looduskasutuse lepetes ja konventsioonides ning jõudis peaaegu muutmata kujul üsna kiiresti vastiseseisvunud Eesti metsapoliitika alustesse, mis kehtivad praegugi.

Pea kõik, kes metsandusega tegevad, teavad, et jätkusuutlikuks klassifitseerumiseks peab majandamine suutma tagada kolme olulise väärtuse pideva taastootmise. Need on majanduslik (võime saada metsast tulu), ökoloogiline (metsa kui keskkonna ökoloogiliste funktsioonide täitmine ja mitmekesisuse säilitamine) ja sotsiaalne (metsast saadavad ühiskondlikud hüved, näiteks puhke- või ravivõimalustena).

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto