Sisukord
Uudised
Tänane leht
12.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Tuhatkond otsustajat vähem Tallinna Kesklinna vanem jäi süüdi ja lahkub ametist Roolijoodikute eelnõuga töötatakse edasi Eesti lühiuudised Hiiumaa keramajas annab energiat päike Eesti välisluure tähetund (35) Majandus Postimehe suur majandusprognoos: valimisteaasta toob hulgaliselt riske Eesti majanduse lühiuudised Erisoodustusmaks tööandja bussitranspordilt võib kaduda Infortar jääb tänavu investeeringutega tagasihoidlikuks Londoni börs purustab üha uusi rekordeid Välismaa Läti võttis kinni endise Nõukogude sõdurist spiooni Raport paljastab Trumpi väidetavaid valgustkartvaid saladusi (3) Kaliningrad tahab saada Venemaa Hongkongiks Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders. Euroopa päästja või hukutaja? (1) Eesti välisluure tähetund (35) Arvamus Jüri Ratas: me ei jäta kedagi maha (3) Jürgen Tamme: Eestis juba oli kunagi kaitsemaks, aga see jäi hiljaks (15) Rait Maruste: presidendi valimise kord ootab endiselt remonti Juhtkiri: «eraluure» sundis Trumpi pressikonverentsil vastuseid andma (3) Postimees 1936. aastal: kui palju teenib sportlane? Tiia Randma: õppida ja õpetada tuleb õigeid asju Agu Uudelepp: Savisaar on troonilt tõugatud, tuleb leida uus vaenlane nr 1 (9) Kultuur Erose ja surma eksistentsiaalses embuses Kultuuri lühiuudiseid Sport Olümpiale pürgiva Nurmsalu tüütasid igavad nädalavahetused ära Kodus Türgile kaotanud käsipallikoondis noolib edasipääsu võõrsil Kustus lootus Kanepit Eesti naiskonnas näha Eesti dopinguagentuuri juht: tähtis on see, et sport saaks puhtamaks Karm reegel keelab Kalevil Audentesest mängijaid võtta Unustage kõrberalli – Dakari valitseb mudaookean Tarbija Kehvale uksele pole mõtet head lukku panna Tartu Kaebus seab Piirissaare valla ühinemisotsuse kahtluse alla Omniva toob kevadel Jõgevale pealinna palgad Kas Tartu või Tallinn – kumb on Eesti koomiksipealinn? Hundi ja koera ristandit on lihtne krantsiks pidada (1) Bussis traksid peale! Aga kui neid polegi? (2) Ülejõelaste mälestuste abil saab ajas tagasi rännata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erisoodustusmaks tööandja bussitranspordilt võib kaduda

3 min lugemist
ABB töötajate transporti kasutab igapäevaselt 600 kuni 650 inimest, kelle kodunt tööle ja tagasi koju toimetamiseks on käigus 18 bussi, mis läbivad iga päev 1761 kilomeetrit. FOTO: Tairo Lutter

Tööandjad saatsid esmaspäeval rahandusministrile ettepaneku erisoodustusmaksu täielikuks kaotamiseks töötajate bussiga tööle ja tagasi koju viivalt transpordilt. Rahandusministri sõnul on võimaliku seadusemuudatuse analüüs neil juba töös ja varaseim aeg, millal see kehtima võiks hakata, on 2018. aasta.

Tellijale Tellijale

«Paljud Eesti tööandjad on töökohtade mehitamiseks sunnitud organiseerima bussiliini, mis töötajad tööpäeva alguseks kohale toob ja tööpäeva lõppedes koju viib. Ilma selleta oleks töötajaid raske leida või tagada nende õigeaegne kohalejõudmine,» kirjutasid tööandjad 9. jaanuaril saadetud pöördumises rahandusminister Sven Sesterile.

Seejuures juhtisid nad aga tähelepanu sellele, et praegu kehtiva tulumaksuseaduse kohaselt peavad tööandjad maksma selle transpordi pealt erisoodustusmaksu. Seaduses toodud erisustel – sobiva ühistranspordi võimaluse puudumisel või ebasobivate sõiduaegade korral – on ettevõte vabastatud maksu maksmisest.

Kuigi üsna suures ulatuses pääseb tänu nendele erisustele maksu maksmisest enamik ettevõtteid, tekitab individuaalsete juhtumite hindamine segadust ja vajadust maksu- ja tolliametiga konsulteerida. Lisaks on täpne arvepidamine ettevõtete jaoks ajakulukas. See ajendas ka tööandjad ministrile pöördumist tegema.

11.01.2017 13.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto