Sisukord
Arvamus
Postimees
12.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Tuhatkond otsustajat vähem Tallinna Kesklinna vanem jäi süüdi ja lahkub ametist Roolijoodikute eelnõuga töötatakse edasi Eesti lühiuudised Hiiumaa keramajas annab energiat päike Eesti välisluure tähetund (35) Majandus Postimehe suur majandusprognoos: valimisteaasta toob hulgaliselt riske Eesti majanduse lühiuudised Erisoodustusmaks tööandja bussitranspordilt võib kaduda Infortar jääb tänavu investeeringutega tagasihoidlikuks Londoni börs purustab üha uusi rekordeid Välismaa Läti võttis kinni endise Nõukogude sõdurist spiooni Raport paljastab Trumpi väidetavaid valgustkartvaid saladusi (3) Kaliningrad tahab saada Venemaa Hongkongiks Hollandi Vabaduspartei liider Geert Wilders. Euroopa päästja või hukutaja? (1) Eesti välisluure tähetund (35) Arvamus Jüri Ratas: me ei jäta kedagi maha (3) Jürgen Tamme: Eestis juba oli kunagi kaitsemaks, aga see jäi hiljaks (15) Rait Maruste: presidendi valimise kord ootab endiselt remonti Juhtkiri: «eraluure» sundis Trumpi pressikonverentsil vastuseid andma (3) Postimees 1936. aastal: kui palju teenib sportlane? Tiia Randma: õppida ja õpetada tuleb õigeid asju Agu Uudelepp: Savisaar on troonilt tõugatud, tuleb leida uus vaenlane nr 1 (9) Kultuur Erose ja surma eksistentsiaalses embuses Kultuuri lühiuudiseid Sport Olümpiale pürgiva Nurmsalu tüütasid igavad nädalavahetused ära Kodus Türgile kaotanud käsipallikoondis noolib edasipääsu võõrsil Kustus lootus Kanepit Eesti naiskonnas näha Eesti dopinguagentuuri juht: tähtis on see, et sport saaks puhtamaks Karm reegel keelab Kalevil Audentesest mängijaid võtta Unustage kõrberalli – Dakari valitseb mudaookean Tarbija Kehvale uksele pole mõtet head lukku panna Tartu Kaebus seab Piirissaare valla ühinemisotsuse kahtluse alla Omniva toob kevadel Jõgevale pealinna palgad Kas Tartu või Tallinn – kumb on Eesti koomiksipealinn? Hundi ja koera ristandit on lihtne krantsiks pidada (1) Bussis traksid peale! Aga kui neid polegi? (2) Ülejõelaste mälestuste abil saab ajas tagasi rännata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1936. aastal: kui palju teenib sportlane?

1 min lugemist
Berliini olümpiamängude kangelane Kristjan Palusalu paraadpilt 1936. aastast. FOTO: Mihkel Maripuu
Muinasjutulisi summasid saavad ainult poksijad Ameerikas. – Pesapallimängijale 120 000 dollarit aastas. – Euroopa levinenumaks elukutselise spordialaks on jalgpall. – Hea tasu ainult tippsportlastel. 
Elukutseline sport ei lokka üksi Ameerikas, vaid ka Euroopas. Meil Eestis on püütud sporti täiel määral asjaarmastajate omaks teha ja kui üksikud sportlased asjaarmastaja mõiste vastu patustavad, on neid oodanud diskvalifitseerimine. Nii on tulnud sunniviisil asjaarmastajate sportlaste keskelt lahkuda mõnel jalgpallimehel ja maadlejal, kelle sportlik karjäär sellega ka on enam-vähem lõppenud, kuna aga välismaal alles elukutseliseks minekuga kuulsusrikas tulevik algab. 
Vahest kõige hiilgavama sissetuleku saajad on poksijad ja ameerika pesapallimängijad. Kuid mis kergesti saadud, see antakse ka kergesti välja ja J. Dempseyd, omaaegset poksi maailmameistrit, kes sai maksimaalseid honorare, peetakse praegu vaeseks kui kirikurotti. 
Ameerika pesapalli rahvuskangelane Babe Ruth sai oma rekordilise palga 1930./31. a. hooajal, mil tema aastane tasu tõusis 80.000 dollarile. Sissetulekud ei piirdunud üksi mängutasuga, vaid ta teenis ilusaid summasid kõrvalt, üürides välja oma nime reklaamiks ja tehes kaasa filmides. Aastane kõrvalsissetulek tegi välja 30.000 - 40.000 dollarit. Teised pesapallimängijad samal ajal pidid leppima mitmekümnekordselt vähema tasuga. 
Inglise jalgpallirüütlid saavad esimeses ja teises klassis 4-8 naela nädalas. Tasu pole kaugeltki nii suur, et endale koguda varandust, millega jatkata elu siis, kui jalad või süda on jalgpallimängimisest üles öelnud. Et mängijaile kindlustada «töövõimetuse» päevi, on loodud midagi pensionikassa taolist. 
12.01.1936
Seotud lood
    11.01.2017 13.01.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto