Sisukord
Kultuur
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Nädala plaat. Grünbergi multifilmimuusika- ideaale järgivad kompromissid

2 min lugemist
Sven Grünberg FOTO: Sander Ilvest

Sven Grünberg

Anima 1977–2001 [LP]

Frotee

Hinne: 5

Tellijale

Selle plaadi peal leiduvad palad ei ole pelgalt ajatud, need ongi aeg ise. Sven Grünbergi üle võiks uhke olla mis tahes rahvas maailmas. Grünberg on meie rahvuslik uhkus, kelle loomingu kogu ulatust ja sügavust tervikuna on päris keeruline hoomata. Tegelikult ongi tema muusikat, ja just filmimuusikat, helikandjatel ilmunud võrdlemisi napilt, võrreldes tema loomingulise pagasiga. Eriti kui arvestada seda, et ta on loonud muusika tublisti enamale kui sajale filmile, mille seas multifilme umbes kolmkümmend. Muist rohkem, muist vähem õnnestunud, aga muusikas ei tee Grünberg iialgi hinnaalandust.

Edukalt kodumaise muusika teenimatult unustatud kihtides kaevandava Frotee Recordsi  välja antud Grünbergi 24-looline, ainult vinüülil ilmunud kogumik on selles mõttes ülimalt teretulnud, seda enam, et kõik need palad on paljude eripalgeliste multifilmide heliribadelt küll rohkem või vähem tuttavad, kuid eraldi avaldamata. Osa nendest ongi vajunud unustusehõlma. Ma ei suuda näiteks kuidagi meenutada nukufilmi «Linalakk ja Rosalind» (1978) visuaali, aga Grünbergi muusika on meeles. Multifilmi nimilugu asetub täpselt sama geniaalsele joonele nagu Grünbergi muusika aasta hiljem esilinastunud mängufilmile «Hukkunud Alpinisti hotell».

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto