Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.01.2017
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Parteilased on kitsid Tartu hobusetallid sattusid kaebajate rünnaku alla (1) Ametniku väitel on hobustega seoses vallandunud süüdistuste laine Gaasirünnak Harkus osutus väljamõeldiseks (5) Gripp nõudis seitsmekuuse lapse elu Kangro taotleb TJA-lt Kalevipoja püstitamise suhtes meelemuutust (1) Majandus Mercedes-Benz teeb koostööd Starshipi pakirobotitega Türgi majandus liigub kriisi poole Välismaa Koomiksikangelane Tintin kähmleb venelastega Leedus mäletatakse Vene-ohtu hästi Välismaa lühiuudised 13.01 Pakistani väikekeeltega sureb ka kohalik pärimus Tüli ja segadus Trumpi ümber üha paisub Arvamus Taavi Minnik: Super-Putin (9) Juhtkiri: loomad elutoas ehk bumerangiefekt (2) Andrus Karnau: Reformierakond sai uue juhi, aga muutusi ei paista ikka (2) Lauri Hussar: Parveli õppetund (10) Postimees 1996. aastal: kui turvaliselt muulane end Eestis tunneb Urmas Sule: tervishoid vajab raha, mida pole olemas (1) Kultuur Hiilgav ja raisatud võimalus suurepärase ulmefilmi tegemiseks Loodust säästev tulevikukodu KODA Nädala plaat. Grünbergi multifilmimuusika- ideaale järgivad kompromissid Sport Vaprus tuleb jalgpalli kõrgseltskonda õiguspäraselt tagasi Ilus vaadata, keeruline sõita: uued WRC autod kipuvad lagunema Uustulnuk kütab kirgi: kas sõidab mees või rahakott? Keenia üritab Venemaa vigu vältida ja dopinguriigi imidžist vabaneda Raport: kihlveopettuste arv kasvab, tekkimas uus trend Tarbija Džungliinimesed Lakandonid kahe ilma vahel AK Nädala plaat. Grünbergi multifilmimuusika- ideaale järgivad kompromissid Tartu Unistame trammist, mitte kingapaarist Jõgevamaal ei ole tulevikku, Põltsamaa huvid on Kesk-Eestis Noored robootikahuvilised sööstavad taas mängulaua taha Õpilased mõistsid kohut Lapse trenn võib maksta hingehinda, kuid sportida saab ka täitsa tasuta Igaüks tehku midagi niisama, iseendale Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu hobusetallid sattusid kaebajate rünnaku alla

5 min lugemist
Tartu ratsakooli juhatuse liige Lembit Kalev oma hobustega. Vastupidiselt kaebusele, et talli ratsud on närvilised ja agressiivsed, olid loomad ajakirjanike vastu sõbralikud ja uudishimulikud. FOTO: Sille Annuk / Postimees

«Issand, kui jubedad inimesed elavad meie keskel,» võib lugeda Facebooki emotsioonidest tiinest postituste massist. Loomakaitsjad võtsid ette kaks Tartu hobusetalli, rappisid neid sotsiaalmeedias ning kaebasid ühe ka veterinaar- ja toiduametisse ning prokuratuuri.  

Tellijale Tellijale

Kahe talli hobuste väidetava väärkohtlemise paljastamise võtsid ette korraga kaks loomakaitseorganisatsiooni, nii Eesti Loomakaitse Selts kui ka Eestimaa Loomakaitse Liit. Selts kaebas prokuratuuri Raadil asuva Tartu ratsakooli, liit aga veterinaarametisse Ihaste ratsaspordikeskuse peale. Juba varem käisid veterinaarametnikud kaebusi kontrollimas Tartu ratsakoolis. Et anda oma tegevusele laiemat kõlapinda, pöördus loomakaitse selts ka Postimehe ajakirjaniku poole.

Sain seitse fotot, kus kujutatakse muuhulgas katkise silmaümbrusega hobust, ühel hobusel on turjal karvutu laik, näeb ka haava kõhupiirkonnas – seal, kus asub ratsaniku kannus – ja kapja, millele löödud raud tundub võhikule veidi kulunud ja kabi sellest pisut üle kasvanud. On ka kaks ähmasevõitu pilti talli latrist, mis peaks näitama seda, et allapanu on vähe ja see ei kõlba.

12.01.2017 14.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto