Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2020
Eesti ravi- ja riigiasutused on koroonaviiruseks valmis Eesti Vox populi: kas koroonaviirus hirmutab? Eestlane Tenerifel: mingit viirusepaanikat pole Valitsus lükkas hoolduskindlustusmaksu idee laualt sahtlisse (1) Talv jõudis lõpuks Eestisse Majandus Linnahallile ulatasid abikäe üleaedsed Walt Disney juht astus ootamatult tagasi Välismaa Ajajoon: kuidas Covid-19 Hiinast maailma levis KOHALIK VAADE. Itaaliat räsib viirusega samavõrra hirm ja valeinfo Ukraina ülemraada spiiker: valimisi ei saa pidada ajutiselt okupeeritud aladel Kara-Murza andis FBI kohtusse India usutüli muutus erakordselt veriseks Arvamus Juhtkiri: nii ei saa rallit sõita Marti Aavik: viirus ja vändaga raadio Raul Rikk: kelle tehnoloogiast sõltume? Loretta Kruusimäe: puue kui praktiline takistus armastusele Sergei Metlev: sinimustvalge defitsiit 14 välisministrit: kodusõja lõpetab vaid kokkulepe Erkki Koort: miljon põgenikku Sindi kandis Meie Eesti Maaja Vadi: halb juhtimine toob vinduva töötüli Mare Teichmann: ettevaatust – tervist ohustav töökeskkond Kadri Tammepuu: juhtimispraagist ilustamata Mart Murdvee: miks targad on ikka vaesed? Kultuur Lummav ja groteskselt stressi tekitav film Seebivaht ühiskonna ideaale ei kanna Kuidas mõista käsutäitjaid? Filmide tegemine on kui puhkus Sport Kompromissi ei leitud – Rally Estonia jääb sel aastal ära Maria Šarapova jättis tennisega hüvasti Maa Elu Pooled hundid jäävad küttimata Nädala mõte: ei tahaks ka tasuta Maamehe üllatus: päikesepaneel võib loodust kahjustada, diiselgeneraator mitte Kevadel metsas toimetades tuleb lindudele mõelda Seakatk andis tõuke rajada oma tapamaja Frank Kutteri tööprotsess võimaldab stressivaba liha Soid taastatakse järjest enam Looduslike võtetega haigusele vastu Milline võib tulla kevad ja suvi? Tomatikasvatajad jahivad uusi sorte Mees ehitas vaatetorni asemel tornsauna Tartu KIRI: kuidas küll kaitsta oma vara? Martin Kallasmaa: jagatud auto on ühiskonnale kasulikum Osa kiibiga koeri siiski ei leita üles Ahhaa keskuses valmis erakordne orienteerumisrada Burgerikiosk ja Delta võistlevad parima tiitli nimel Tuttpütt – kergesti äratuntav, ent siiski vähetuntud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi (Postimees) 1979. aastal: Tartu-Vilnius

1 min lugemist
Edasi FOTO: arhiiv

Neli kevadet tagasi, jaanipäeva paiku, tutvustas meie ajaleht 5. keskkooli tütarlast, kes lõpetas kooli kuldmedaliga. Sügisel sai temast TRÜ eesti filoloogia üliõpilane ja TRÜ kammerkoori liikmekandidaat.

Nüüd pidi eesti filoloogia osakond valima endale uue komsomolisekretäri ja TRÜ kammerkoor uue koorivanema. Birute Želvite, Tartu tütarlaps, kelle ema keel on eesti keel ja isa keel leedu keel, sõitis aastaks ajaks Vilniuse ülikooli, õppima leedu keelt ja kirjandust. Tal olid kaasa võtta head atestaadid: et on K. Marxi stipendiumi saaja, et on kahel korral ülikooli tõlkevõistlusel pälvinud «Loomingu Raamatukogu» eripreemia.

«Käin II, III ja V kursuse leedu filoloogide loengutel. Viis korda nädalas on individuaalsed praktilise keele tunnid. Iga tund kirjutan 4-6 lehekülge etteütlust. Esimeses etteütluses polnud ühtki veatut sõna, nüüd tuleb leheküljele vaid paar äpardust.

Esimesed õppenädalad konspekteerisin loenguid eesti keeles, siis juba eesti-leedu segakeeles, nüüd mõtlen kaasa ja kirjutan leedu keeles.»

Poole Vilniuse-aastaga on Birute leedu kirjandus-, kunsti- ja muusikaellu hästi sisse elanud.

«Tänapäeva leedu kirjanduses on peamiselt kaks kujutamisobjekti: maaelu ja linna haritlaskond. Maakäsitluses on midagi matstraadilikku. Maast võõrdunud vastuoludes vaevlev vaimuinimene otsib tasakaalu ja leevendust maaelust.»

14.1.1979

Seotud lood
26.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto