Sisukord
Eesti
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (11) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Läänemaa kaotab veerandi territooriumist

3 min lugemist

Valitsus kiitis heaks Lääneranna valla sünni, mille tagajärjel kaotab Läänemaa veerand oma territooriumist ning 15 protsenti elanikest. «Ma ei oleks iial uskunud, et lõppotsus on selline,» oli ajaloolane ning Haapsalu linna arengu- ja muinsuskaitse spetsialist Ülla Paras pettunud. Nimelt pelgavad läänlased, et maakonnast saab nüüd selle väiksuse tõttu perifeeria.

Tellijale

Valitsus andis neljapäeval rohelise tule seitsme ühendomavalitsuse loomiseks, sealhulgas kiideti heaks praegu Läänemaal paiknevate Hanila ning Lihula valla ühinemine Pärnumaa Koonga ja Varbla vallaga. Selle tulemusena jääb Mandri-Eesti väikseim maakond veel neljandiku võrra väiksemaks. Pärnumaa saab seevastu võimu juurde. 

Aegade jooksul on Läänemaa aina kahanenud. Ka Varbla ja osa Koonga aladest on veel eelmisel sajandil kuulunud Läänemaa koosseisu. Varbla oli tervenisti Läänemaa osa kuni 1950. aastateni, mil hakati Eestimaad rajoonima. 1960. aastate algul Lihula väikerajoon kaotati ning sinna kuulunud Varbla liikus Pärnumaa alla.

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto