Sisukord
Autosport
Tänane leht
16.01.2017
Eesti Tuhanded digitaalsed isikutunnistused ja mobiil-IDd muutuvad kehtetuks Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagaots Palju õnne Baarid lubavad öised piirangud kaevata riigikohtusse Eesti lühiuudised Puuladvas istunud kassi tõi maa peale veejuga Luksuslik elu vahendusfirmas: autoloosimine ja korralik sissetulek Metsavahendaja kinnitusel saadakse andmed avalikest allikatest Metsavahendajate tegevus viitab massiivsele infolekkele (10) Strandbergi imekangas tootmiseks valmis (10) Majandus Välismajanduse lühid Eesti majanduse lühiuudised Tegin põneva investeeringu (3) Kuidas alustada investeerimist? Apple läheb Hollywoodi Strandbergi imekangas tootmiseks valmis (10) Välismaa AJA PEEGEL. Kuidas USA Hispaaniale tuumapommi pillas Välismaa lühiuudised 16.01.2017 Euroopa Parlamendi presidendikoht tekitab tüli (1) Euroopa Parlamendi presidendikandidaadid Knesseti spiiker: mul oli NSV Liidus hullem kui palestiinlastel, kuid mul ei tulnud pähegi ennast tänaval õhku lasta (12) Arvamus Aivar Pau: oksendav konn (14) Juhtkiri: mänguruum vajab võrdseid mängureegleid Tõnu Runnel: brändrahn (13) Postimees 1928. aastal: ühest lapsest peres ja rahvuslikust hädaohust Mikk Sarv: oleme jäänud looduspimedaks Anne Sulling: väliskaubandus peab olema väikeses avatud riigis esiplaanil (6) Kultuur Ekraaniteater ekraanipõlvkonnale Kolm sama aasta meest filmiarhiivi uuel DVD-l Kuidas animeerida surma? Kultuuri lühiuudiseid Sport Spordi lühiuudised Türgi ootuste kiuste sai Eesti käsipallikoondis teise ringi Ta oli Eesti spordi kõige suurem fänn Raul Mustast sai omade ees viimaks võidumees Magamata ööd lõppesid triumfiga Raja otse läbimine tõi eestlasele pargisõidus esimesed MK-punktid Nurmsalu jalg on veel nõrk ehk ees ootavad jõusaal, hüpped ja puhkus Kindel Klavan kinnistas oma positsiooni, Matip FIFA küüsis Tarbija Digiajastu nõuab ostjalt uusi teadmisi Tartu Talikalastajate massid hõivasid nädalavahetusel Peipsi järve (1) Kiigemets läheb kütteks ja püstkoja ehitamiseks Linn hakkab oma majadest nõukogude aja jälgi minema pühkima (2) Raamatukogu on kinni, aga tudengid ei nurise Tartu suunas pilgu keeruliste laste probleemidele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Magamata ööd lõppesid triumfiga

3 min lugemist
Toomas Triisa (paremalt teine) FOTO: Dakar Rally Team Estonia

Teist korda Dakari rallil osalenud Toomas Triisa suutis kahenädalasel katsumusel trotsida ülikeerulisi ilmaolusid ja magamata öid, finišeerides laupäeval maailma kõige raskemal rallil oma klassi võitjana. Üldarvestuses saavutas ta kõigi aegade parima eestlasena 30. koha.

Tellijale Tellijale

Malle-moto klassis võistelnud Triisa osales Dakaril ka kolm aastat tagasi. Toona lõpetas ta 52. kohal ning puhkes finišeerimise järel antud intervjuus nutma – ta oli täitnud oma unistuse. Seekord tundus Triisa pärast auhindamist olevat rahulikum. «Olid hullumeelsed kaks nädalat. Saime nii lund, vihma kui päikest. Ilm kiusaski meid kõige rohkem. Eks näeb, mis tulevik toob. Võibolla korra jälle…,» rääkis ta.

Malle-moto klassi peetakse Dakari ralli raskeimaks. Selles klassis polnud osalejatel mingisugust meeskonna tuge. Kõik asjad pidid nad ise ära tegema: sõitma, tsiklit kahe päeva vahel hooldama, järgmise päeva rajalegendi ette valmistama. Ja seda kõike piiratud vahenditega ehk sellega, mis neil oma spetsiaalses kastis kaasas oli. «See osutus üle keskmise raskemaks, kui ma algul arvasime,» tõdes Triisa.

14.01.2017 17.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto