Eesti nõuab EL-i Kohtus välja 691 700 eurot põllumajandustoetusi

Eesti nõuab EL-i Kohtus välja 691 700 eurot põllumajandustoetusi FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eesti nõuab Euroopa Liidu Kohtus, et Euroopa Komisjon kataks Eestile 2009 kuni 2011 tekkinud kulutused, mille Komisjon jättis tasumata, viidates, et Eesti on puudulikult kontrollinud vastavust toetuse nõuetele.

Hagi esitas Eesti Euroopa Komisjoni vastu Üldkohtule 2015. aasta 30. märtsil. Tänavu jaanuari asjas toimus asjas suuline istung, ent veel pole kohus teatanud, millal otsus tulemas on.

«Euroopa Komisjon heitis Eestile ette, et Eesti on osades punktides rakendanud puudulikult põllumajandustoetuste saamisega seotud nõuetele vastavuse süsteemi,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja Sten Juur BNS-ile.

Täpsemalt oli komisjoni hinnangul perioodil 2009-2011 puudulikult tagatud maastikuelementide ning linnu- ja taimeliikide kaitse. Samuti oli komisjoni hinnangul sellel perioodil puudulikult kontrollitud lämmastiku kasutamist ja sõnnikuhoidlate mahutavust.

«Eesti nende etteheidetega ei nõustu ning peamiselt keskendub vaidlus sellele, kas Eesti poolt sellel perioodil tehtud kontrollid olid piisavad Euroopa Liidu finantshuvide kaitseks,» rääkis Juur.

Vaidlusalune summa on kokku 692 747 eurot. Täpsemalt on Eesti vaidlustanud Komisjoni rakendusotsuse, mille järgi ei kata EL-i rahastamine selles summas kulusid, mida Eesti on kandnud Euroopa Põllumajanduse Tagatisfondi (EAGF) ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) raames.

03.12.2021 04.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto