Sisukord
Majandus
Postimees
18.01.2017
Eesti RKK uurib noorte venelaste lojaalsust Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Mees jäi eutanaasia seadustamise soovile lõpuni kindlaks (5) Märt Padar eutanaasiast Esikülg 18. jaanuar Eestirootslased andsid Rootsi kuningale üle aumedali Firmaautod võivad saada teist värvi numbrimärgid Eesti lühiuudised 18.01 Pevkur ja Kallas hakkavad Michalile hääli püüdma (1) Majandus Tootsi tuulepargist võib saada Estonian Airi uus vaatus (1) Majanduse lühiuudised Singapuri rändepoliitika: oodatud on ainult talendid Välismaa Kodanikupalk – idee, mis ei unune (18) Välismaa lühiuudised 18.01.2017 Europarlament pigistas presidendihääletusest välja maksimumi May tüürib britid karmi Brexiti poole Arvamus Erkki Bahovski: Ossinovski tarkus ning ikka viin, viin, viin (10) Ave Lauren: digiriik Eesti vajab sisserännet (7) Jüri Luik: kui ettearvamatu on Donald Trump? (6) Nils Niitra: tean, kes sa oled (16) Juhtkiri: eutanaasiast, tabudeta (3) Postimees 1997. aastal: meeleavaldus läks üle piiri provokatsiooni tõttu Kultuur Asju, mida Stalin teadis, ent Ewan McGregor mitte Rituaalsed toimingud lavalises kontekstis Kultuuri lühiuudised Sport Lapseootel tippvehkleja lubab peagi naasta Janar Soo lõpetas 26-aastaselt karjääri Spordi lühiuudised Mängupaus maksis Kontaveidile kätte ja senine muster jätkub Suur ülevaade: Ogier jätkuvalt soosik, Tänak kuulub lähimate ohustajate sekka Järjekordne soomlane murdis end tipptiimi. Mis on nende fenomen? Tarbija Mida reedab veregrupp inimese kohta? tervise väikesed uudised Kõrvaarst paljastab: suurimad rumalused, mida patsiendid kõrvavalu korral teinud on (1) AK Kultuuri lühid Tartu Kollane, roheline ja sinine tuba toetavad lapse kasvamist Kolm kooli rõõmustavad toetusraha üle Ahjal uue tehase avanud ahjutootja pürib välisturule Hääletu digiklaver leidis tee Tartu linnaraamatukokku Eribuss hakkab linnaloa saanud sõdurpoisse nädalalõpul koju tooma Žürii karm otsus tõi ühepildinäituse Küberkaitsjast jalgpallur teeb elu kibedaks nii lihast ja luust kui virtuaalsetel vastastel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Singapuri rändepoliitika: oodatud on ainult talendid

3 min lugemist
Ott Pärna. FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Singapur on ainuke riik maailmas, mis on liikunud kolmandast maailmast esimesse maailma vaid ühe inimpõlvega. Kogu rändekorraldus on üles ehitatud sellele, et saada endale andekamaid inimesi. 

Tellijale Tellijale

Singapur on vana Malaisia kaluriküla, mis oli omal ajal Briti impeeriumi osa ja sadamalinn, seda väikese vahega kuni 1963 aastani, mil moodustati Malaisia Föderatsioon. Täna on Singapur selgelt hiinadominantne. See oli ka põhjus, mis ta omal ajal Malaisia föderatsioonist välja puksiti (1965), hiinlastele hakati nimelt nõudma samu õigusi, mis malailastele.

Samas on Singapuris neli ametlikku riigikeelt - inglise, hiina, malaisia ja tamili keeled. Siit tuleb otsida ka nende esimest konkurentsieelist, milleks on riigikeeled, millest kahte esimest räägib maailmas kokku 2 miljardit inimest. Singapur on ainuke riik maailmas, mis on liikunud nö «kolmandast maailmast» «esimesse maailma» riigiks vaid ühe inimpõlvega.

17.01.2017 19.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto