Sisukord
AK
Postimees
18.01.2017
Eesti RKK uurib noorte venelaste lojaalsust Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Mees jäi eutanaasia seadustamise soovile lõpuni kindlaks (5) Märt Padar eutanaasiast Esikülg 18. jaanuar Eestirootslased andsid Rootsi kuningale üle aumedali Firmaautod võivad saada teist värvi numbrimärgid Eesti lühiuudised 18.01 Pevkur ja Kallas hakkavad Michalile hääli püüdma (1) Majandus Tootsi tuulepargist võib saada Estonian Airi uus vaatus (1) Majanduse lühiuudised Singapuri rändepoliitika: oodatud on ainult talendid Välismaa Kodanikupalk – idee, mis ei unune (18) Välismaa lühiuudised 18.01.2017 Europarlament pigistas presidendihääletusest välja maksimumi May tüürib britid karmi Brexiti poole Arvamus Erkki Bahovski: Ossinovski tarkus ning ikka viin, viin, viin (10) Ave Lauren: digiriik Eesti vajab sisserännet (7) Jüri Luik: kui ettearvamatu on Donald Trump? (6) Nils Niitra: tean, kes sa oled (16) Juhtkiri: eutanaasiast, tabudeta (3) Postimees 1997. aastal: meeleavaldus läks üle piiri provokatsiooni tõttu Kultuur Asju, mida Stalin teadis, ent Ewan McGregor mitte Rituaalsed toimingud lavalises kontekstis Kultuuri lühiuudised Sport Lapseootel tippvehkleja lubab peagi naasta Janar Soo lõpetas 26-aastaselt karjääri Spordi lühiuudised Mängupaus maksis Kontaveidile kätte ja senine muster jätkub Suur ülevaade: Ogier jätkuvalt soosik, Tänak kuulub lähimate ohustajate sekka Järjekordne soomlane murdis end tipptiimi. Mis on nende fenomen? Tarbija Mida reedab veregrupp inimese kohta? tervise väikesed uudised Kõrvaarst paljastab: suurimad rumalused, mida patsiendid kõrvavalu korral teinud on (1) AK Kultuuri lühid Tartu Kollane, roheline ja sinine tuba toetavad lapse kasvamist Kolm kooli rõõmustavad toetusraha üle Ahjal uue tehase avanud ahjutootja pürib välisturule Hääletu digiklaver leidis tee Tartu linnaraamatukokku Eribuss hakkab linnaloa saanud sõdurpoisse nädalalõpul koju tooma Žürii karm otsus tõi ühepildinäituse Küberkaitsjast jalgpallur teeb elu kibedaks nii lihast ja luust kui virtuaalsetel vastastel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri lühid

2 min lugemist
Rakveres teatri lavastuses «See kõik on tema» mängivad Tiina Mälberg ja Imre Õunapuu. FOTO: Gabriela Liivamägi

124 000 inimest vaatas eelmisel nädalal TV3st Eesti uut mängufilmi «Õnn tuleb magades», mille režissöör on Mart Kivastik.

George Lucas ehitab oma ulmelise muuseumi Los Angelesse

«Tähesõdade» autor George Lucas otsustas ehitada oma miljardidollarilise muuseumi Los Angelesse. Ulmeline hoone, mille arhitektiks on hiinlane Ma Yansong (MAD Architects), ehitatakse Exposition Parki – kohta, kus ootavad juba ees California teaduskeskus, Los Angelese loodusmuuseum ja California afroameerika muuseum.

«See on suur päev Los Angelese jaoks,» ütles linnapea Eric Garcetti.

Muuseum kannab nime The Lucas Museum of Narrative Art (Lucase jutustava kunsti muuseum) ja selle keskmes leiab koha kuulsa filmimehe isiklik kunstikogu, mis sisaldab umbes 10 000 eset eri ajastutest ja stiilidest – alates maalikunstist ning lõpetades filmidekoratsioonide ja -kostüümidega.

Oluline koht on väljapanekus mõistagi «Tähesõdade» filmidel ja sellega seonduval, aga ka kõikvõimalikel digitaalsetel tehnoloogiatel, mida on lugude rääkimiseks kasutanud läbi ajaloo filmikunst, aga ka teised kunstid.

Ekspositsiooni täpsemat sisu pole avaldatud.

«Sellest tuleb tõesti muuseum, millesarnast ei ole,» teatatakse muuseumi koduleheküljel.

Ehitus peaks lahti minema veel sel aastal ja hoone avatama 2021. aastal.

Juba kümmekond aastat kavandatud muuseumi asukohana olid kaalumisel veel Chicago ja San Francisco, aga esimese puhul ei leitud kompromissi looduskaitsjatega ja teise puhul ei rahuldanud Lucast pakutud asukoht.

Rakveres juba teine esietendus

Sel reedel esietendub Rakvere teatris «Küllus». Beth Henley näidendi toob lavale Filipp Los Venemaalt ning kunstnik on Hardi Volmer. Kaks noort naist, Bess ja Macon, kohtuvad juhuslikult postimaja ees. Mõlemal on reisikotid kaasas ja plaan ühine: ajalehekuulutuse kaudu leitud peigmeestega abielluda. Esmapilgul teineteisega kõiges sarnanevatest neidudest saavad abielunaised, naabrid, saatusekaaslased. «Küllus» saadab nelja inimest 25 aasta jooksul. «Külluses» mängivad Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Margus Grosnõi, Tarvo Sõmer, Eduard Salmistu ja Elmar Sats.

Nädal varem esietendus Rakveres aga eesti kirjaniku Andrei Ivanovi nimekaimu näidend «See kõik on tema», kus teevad rollid Tiina Mälberg ja Imre Õunapuu (fotol). Helen Rekkori lavastus räägib emast ja pojast, kelle vahele on tekkinud ületamatu sein või lõhe ning viimase võimalusena võtab ema ette sotsiaalse eksperimendi.

Jan Kausi tekst jõuab lavale

Laupäeval, 21. jaanuaril esietendub Endla suures saalis «Et sa kaotaksid kõik», mille autoriks on Jan Kaus ning lavastajaks Jaanika Juhanson.

Sügis inimtühjal Eesti saarel. Mahajäetud ja räämas mõisahoonesse saabub seltskond noori, kes siia uut elu plaanivad. Vana maja peidab endas aga saladusi, hämaruses vilksatab minevikuvarje ning öösel hakkab mõisa kinni jäänud lugu end tasapisi ilmutama. Miski pole nii, nagu esmapilgul näib... «Et sa kaotaksid kõik» on üleloomulike sugemetega tume põnevik, mille tõukepunktiks on lavastaja soov katsetada teatrilaval põnevus- ja õuduslugudest pärit motiive.

Mängivad Liis Karpov, Kati Ong, Ireen Kennik, Priit Loog, Lauri Mäesepp, Sten Karpov, Jaanus Mehikas ja Artur Linnus.

Seotud lood
    17.01.2017 19.01.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto