Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
18.01.2017
Eesti RKK uurib noorte venelaste lojaalsust Mälumäng Horoskoop Dilbert Male Tagakülg Palju õnne Mees jäi eutanaasia seadustamise soovile lõpuni kindlaks (5) Märt Padar eutanaasiast Esikülg 18. jaanuar Eestirootslased andsid Rootsi kuningale üle aumedali Firmaautod võivad saada teist värvi numbrimärgid Eesti lühiuudised 18.01 Pevkur ja Kallas hakkavad Michalile hääli püüdma (1) Majandus Tootsi tuulepargist võib saada Estonian Airi uus vaatus (1) Majanduse lühiuudised Singapuri rändepoliitika: oodatud on ainult talendid Välismaa Kodanikupalk – idee, mis ei unune (18) Välismaa lühiuudised 18.01.2017 Europarlament pigistas presidendihääletusest välja maksimumi May tüürib britid karmi Brexiti poole Arvamus Erkki Bahovski: Ossinovski tarkus ning ikka viin, viin, viin (10) Ave Lauren: digiriik Eesti vajab sisserännet (7) Jüri Luik: kui ettearvamatu on Donald Trump? (6) Nils Niitra: tean, kes sa oled (16) Juhtkiri: eutanaasiast, tabudeta (3) Postimees 1997. aastal: meeleavaldus läks üle piiri provokatsiooni tõttu Kultuur Asju, mida Stalin teadis, ent Ewan McGregor mitte Rituaalsed toimingud lavalises kontekstis Kultuuri lühiuudised Sport Lapseootel tippvehkleja lubab peagi naasta Janar Soo lõpetas 26-aastaselt karjääri Spordi lühiuudised Mängupaus maksis Kontaveidile kätte ja senine muster jätkub Suur ülevaade: Ogier jätkuvalt soosik, Tänak kuulub lähimate ohustajate sekka Järjekordne soomlane murdis end tipptiimi. Mis on nende fenomen? Tarbija Mida reedab veregrupp inimese kohta? tervise väikesed uudised Kõrvaarst paljastab: suurimad rumalused, mida patsiendid kõrvavalu korral teinud on (1) AK Kultuuri lühid Tartu Kollane, roheline ja sinine tuba toetavad lapse kasvamist Kolm kooli rõõmustavad toetusraha üle Ahjal uue tehase avanud ahjutootja pürib välisturule Hääletu digiklaver leidis tee Tartu linnaraamatukokku Eribuss hakkab linnaloa saanud sõdurpoisse nädalalõpul koju tooma Žürii karm otsus tõi ühepildinäituse Küberkaitsjast jalgpallur teeb elu kibedaks nii lihast ja luust kui virtuaalsetel vastastel Meelelahutus Koomiks Sudoku

May tüürib britid karmi Brexiti poole

3 min lugemist
Theresa May plaani kohaselt ei kavatse Ühendkuningriik enam Euroopa Liidu eelarvesse raha eraldada. FOTO: Reuters/ScanPix

Seitse kuud pärast Ühendkuningriigi referendumit Euroopa Liidust lahkumiseks ning lõputuid kohtumisi ELi liidrite ja Euroopa riigipeadega visandas Briti peaminister Theresa May oma kodumaale uue julge tulevikuvisiooni.

May eile Londonis peetud kauaoodatud kõne tõi selgust, et tema valitud tee on karm Brexit, mis tähendab, et Ühendkuningriigi ühendusest lahkumine tuleb täielik ning valitsus ei eelista ühe jalaga liitu jäämist.

Tellijale Tellijale

Samas rõhutas ta kõnes korduvalt, et Ühendkuningriik lahkus küll EList, kuid mitte Euroopast. «Meie otsus EList lahkuda ei tähenda, et oleksime hüljanud Euroopa väärtused,» sõnas Briti peaminister ja lisas: «Meie samm pole tehtud selleks, et ELi nõrgendada. Ma ei taha, et EL laguneks. ELi edu on Suurbritannia riiklikes huvides.»

Postimees toob välja May Brexiti-kava põhipunktid.

17.01.2017 19.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto