L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hääletu digiklaver leidis tee Tartu linnaraamatukokku

Liisa-Lotta Veiken
, Tartu Postimees, praktikant
Facebook Twitter
Comments
Eesti rahvusliku klaverimuuseumi juhatuse esimees helilooja Alo Põldmäe teeb juba tuttavaks saanud digiklaveril «vaikset muusikat».
Eesti rahvusliku klaverimuuseumi juhatuse esimees helilooja Alo Põldmäe teeb juba tuttavaks saanud digiklaveril «vaikset muusikat». Foto: Kristjan Teedema

Tänasest pakub Tartu linnaraamatukogu võimalust mängida klaverit viisil, mis tekitab virtuoosile suure kontserdi tunde, segamata seejuures teisi raamatukogu külastajaid.

Tartu linnaraamatukogu kinkis oma muusikaosakonnale 40 aasta juubeli puhul uhke Yamaha digiklaveri. See näeb välja justkui tavaline klaver, kuid pakub mängijale võimalust harjutada nii, et keegi teine seda ei kuule. 

Helilooja ja Eesti rahvusliku klaverimuuseumi juhatuse esimehe Alo Põldmäe sõnul ongi vaikus selle eelis tavaklaveri ees – digiklaveri heli tuleb kõrvaklappidest, mida on pilliga kaasas kaks paari. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles