Sisukord
Arvamus
Postimees
21.01.2017
Eesti Pensionireform toob olulised muudatused Õiguskomisjon tõmbab šokivangistamisele pidurit (18) Horoskoop Leppik: see pole maailma muutev revolutsioon Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Surm liikluses – võigas viis lahkuda (1) Pelikanitibu tuli munast välja Tagakülg Esikülg 21. jaanuar Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Majandus Massihagi esitajad: Cherry omanikud kantisid pankroti kartuses varad ettevõttest välja Välismaa Rootsi rahvaarv ületas kümne miljoni piiri Katrin töötab Bangladeshi slummi laste heaks (2) Arvamus Postimees 1938. aastal: laibad 325 meetrit siinpool piiri Juhtkiri: meie vasakpoolne valitsus on pensioni asjus uskumatult mõistlik (16) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Trumpi ajastu virvarr (2) Ministeeriumi vikerkaarevärvid Brexitis rohkem selgust Aivar Pau: seisab, ei seisa (4) Kultuur Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus 4 linna ja 14 etendust Nädala plaat. Minimalismi ilu Aja auk. Palun tapke hr Kinski! Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Sport Spordi lühiuudised Monte Carlo rallitragöödia: halbade juhuste kokkusattumine, aga eelkõige ettevaatamatus Ilves: kui suusatada ei jõua, pole midagi tahta (1) Eestlased hoiavad Poolas poolfinaalikohast hammastega kinni Omal nahal dopingu proovimisest üleilmse skandaalini Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu? Tallinn Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum AK Rahva hääl: mida arvavad ameeriklased Trumpist (7) Akadeemik Jaan Undusk: eks see plahvatuse ootus olegi see, mis elu kunstiks teeb Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid Andrew Kuchins: Trumpil saab olema väga keeruline venelastega ühist keelt leida (16) Mäletaja ja mälestaja Märka 4 linna ja 14 etendust Eesti kultuuri täheatlas: rahvakiriku sünd Scott Abel: Inimgranaat maailma poliitikalaval Aja auk. Palun tapke hr Kinski! David Satter: Trumpi toimik on Venemaa provokatsioon (9) Nädala plaat. Minimalismi ilu Olav Aarna: mida ühist on PISA tulemustel ja kliima soojenemisel? (2) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus Valeri Solovei: Trumpi ja Putini kokkuleppe tõenäosus on suur (21) Kõik (rootsi) mehed on sead Peeter Langovitsi tagasivaade: eestikeelne kooliatlas lõvidelt Arter Horoskoop Peaosaline rikkus maffiafilmi Noolemäng on väga tõsine asi Kui nutikas ost on nutikindad? Köögiseiklus võõramaa viljadega Perekond viib võidule Kuidas leinata Facebookis? (1) Mõistlik mood: mõttepaus Kristi Liiva: minu töös on tähendus kõige tähtsam (17) Maitseelamus maailma lõpus Parim, mida talvega peale hakata (1) Sõiduproov. Ford F-150: Kastikate kroonimata kuningas (1) Justin Petrone: vallalise elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

David Satter: Trumpi toimik on Venemaa provokatsioon

4 min lugemist
David Satter FOTO: Reuters/ScanPix

Ameerika Venemaa ekspert David Satter ei usu skandaalse Trumpi toimiku ehtsust, kuid hoiatab, et kui reedel ametisse vannutatud president jätkab vanaviisi, võidakse ta ametist tagandada.

Tellijale Tellijale

-Eelmisel nädalal arutati kogu maailmas «Trumpi toimikut». Kui usutav on, et venelastel on Donald Trumpi kohta kompromiteerivat materjali?

Mingisugust infot neil tema kohta on, ta on korduvalt Venemaal käinud. Erinevalt Trumpi enda kinnitustest pole mina kuigi kindel, et ta oli väga ettevaatlik. Eriteenistused kahtlemata koguvad inimeste kohta materjali.

Kuid mis puudutab süüdistusi, nagu oleks ta võtnud osa orgiatest, Venemaaga juba aastaid koostööd teinud ja nendega informatsiooni vahetanud, siis mina usun, et need on fabritseeritud.

Toimiku käekiri ja stiil on väga sarnane FSB omaga. See on nende käekiri, olen korduvalt nende fabritseeringutega kokku puutunud. See lihtsalt pole usutav.

-Kas teie arvates on Trumpi toimik Vene eriteenistuste provokatsioon?

Ma ei eita, et mingid faktid võivad selles tõesed olla, sest harilikult fabritseeritakse selliseid materjale nõnda. Kuid üldiselt ei vasta süüdistused Trumpile tõele – olen veendunud. Puudub igasugune tõendus, mistõttu ei peaks neid tõsiselt võtma.

-Miks peaksid venelased midagi sellist tegema?

Põhjus on väga lihtne. Ameerika Ühendriikides köeb presidendivalimiste tulemuse tõttu  tugev hüsteeria. Hüsteeriat oli palju juba enne valimisi. Venelased üritavad sellest kasu lõigata, ajades omavahel tülli Trumpi ja Aameerika luureteenistusi ning süvendades lõhet Trumpi vastaste ja pooldajate vahel.

-See on neil õnnestunud?

Jah, neil on õnnestunud segadust suurendada, kuna pinnas on pärast valimistulemuste selgumist väga viljakas ning paljudel inimestel selgelt napib tervet mõistust. Seepärast ollakse valmis uskuma vastaspoole kohta igasugust jama.

20.01.2017 23.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto