Sisukord
Võitlussport
Tänane leht
19.01.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Mälumäng Pomerants välistab massilise lekke metsaregistrist Kuidas nägid Eestit CIA luureraportid? Riik viib trahvid vastavusse süüdlase palgaga Altkäemaks pani ehitushangetel tuttavaid eelistama (2) Luure huvitus eestlaste olmest Eesti lühiuudised Esikülg 19. jaanuar Majanduse lühiuudised President proovis õhtupimeduses Viljandi järvejääd Male Ülikooli raamatukogu eitab teoste saatmist prügimäele Horoskoop Arhitektid lasid rahvusarhiivi kallal mõttel lennata Majandus Majanduse lühiuudised Värvilised numbrid ajavad ettevõtteid pöördesse (8) Rootsi pankade paradoks – tugevad, aga riskantsed Taavi Kotka sõnul uus valitsus pidurdab innovatsiooni Välismaa PERSOON: Gabriel peab võtma ette ebameeldiva käigu Merkeli vastu KOHALIK VAADE. Armuafäär ähvardab Leedu võimupartei mutta tõmmata (1) Noored põgenikud pistavad rinda Saksa kooli raskustega (1) Välismaa lühid Brasiilia veresaunade eest vastutavad rivaalitsevad jõugud Arvamus Jaanus Villiko: mida tahab narvakas? (2) Hardo Pajula: kokkutõmbumise keskel (9) Tõnis Oja: Neste ihkab võimu tagasi Juhtkiri: pealekaebamisele õhutamine ei sobi Eestisse! (9) Postimees 1934. aastal: raekojad uute peremeeste ootel Kultuur Iluravi pimeduse vastu Sport Vehklemiskoondises püsivad intriigid ikka õhus (5) Taas endasse usu leidnud Nabi: vanamoodi polnud mõtet jätkata Publikurekord Wembleyl, mošeeskandaal ja üüratud miljonid Ogier näitas kiirust, kuid põhjapanevaid järeldusi ei saa sellest veel teha Gunnar Männik: Dr Google seljavaluga sportlast ei ravi Tallinn Haabersti ringi ja Reidi tee ehitus algab tänavu Tarbija 10 kalleimat müügis olevat maja Eestis Tartu Semiootik süüdistas ülikooli raamatukogu barbaarsuses Kurt noormees töötab kaupluse kassas ja unistab suurelt (4) Sajand tagasi täitus Tartu sõjapõgenikest ja haavatutest Mari-Liis Pintson: kas Eesti iibe päästab 500 eurot või hoopis üks tubli vanaema? (2) Heljo Pikhof: vaesusahelate murdmine: 2019. aastaks Põhjamaade tasemele (1) Rannu aiandushuvilised peavad eramaalt mujale kolima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Publikurekord Wembleyl, mošeeskandaal ja üüratud miljonid

3 min lugemist
Anthony Joshua (vasakul) ja Vladimir Klitško duell saab olema viimaste aastate kõige kaalukam üliraskekaallaste matš. FOTO: HENRY BROWNE/REUTERS/Scanpix

Profipoks elab ja hingab suurte matšide ootuses. Selle aasta 29. aprillil saab Londonis näha duelli, mis on suurim heitlus poksiringis pärast 2015. aasta kevadel kergkeskkaallaste Floyd Mayweather juuniori ja Manny Pacquiao vahel toimunud «sajandi matši». Eesootav Anthony Joshua ja Vladimir Klitško heitlus üliraskekaalu IBFi, WBA ja IBO meistrivöödele püstitab juba praegu rekordeid. 

Tellijale Tellijale

Poksi üliraskekaal oli viimati nii suure tähelepanu all 2011. aasta suvel, kui ringis läksid vastamisi Klitško ja David Haye. Seejärel kaitses ukrainlane veel kaheksal korral oma tiitleid ja kaotas need 2015. aasta lõpus Tyson Furyle. Siiski ei ole need heitlused väga suurt vastukaja saanud. Nüüd on aga olukord teine – pikaaegne valitseja peab võib-olla oma viimase matši ning vastaseks on ala järgmine eeldatav superstaar, kes on turundusspetsialistidele tõeline õnnistus.

40-aastane Klitško ei ole kunagi suutnud USA turul täielikult läbi lüüa ning tema enam kui kümne aasta pikkuse valitsemisperioodi jooksul jäi ta kaugele summadest, mida teenisid sellised mehed nagu Floyd Mayweather, Mike Tyson ja Evander Holyfield.

Nüüd nähakse aga Joshuas meest, kellest peaks tulevikus saama poksiajaloo üks rikkamaid mehi. See tähendab, et ka peagi 41-aastaseks saavat Klitškod ootab ees arvatavasti viimane korralik palgapäev.

Ennustuste järgi võib matši tulu ületada koguni 50 miljonit eurot. See tähendab, et tegemist Suurbritannia poksiajaloo kõige kallima matšiga. 27-aastase Joshua kohta on juba kirjutatud, et temast võib saada üldse poksiajaloo esimene miljardär, ning heitlus Klitškoga on sel teel esimene samm.

18.01.2017 20.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto