Sisukord
Uudised
Tänane leht
19.01.2017
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Mälumäng Pomerants välistab massilise lekke metsaregistrist Kuidas nägid Eestit CIA luureraportid? Riik viib trahvid vastavusse süüdlase palgaga Altkäemaks pani ehitushangetel tuttavaid eelistama (2) Luure huvitus eestlaste olmest Eesti lühiuudised Esikülg 19. jaanuar Majanduse lühiuudised President proovis õhtupimeduses Viljandi järvejääd Male Ülikooli raamatukogu eitab teoste saatmist prügimäele Horoskoop Arhitektid lasid rahvusarhiivi kallal mõttel lennata Majandus Majanduse lühiuudised Värvilised numbrid ajavad ettevõtteid pöördesse (8) Rootsi pankade paradoks – tugevad, aga riskantsed Taavi Kotka sõnul uus valitsus pidurdab innovatsiooni Välismaa PERSOON: Gabriel peab võtma ette ebameeldiva käigu Merkeli vastu KOHALIK VAADE. Armuafäär ähvardab Leedu võimupartei mutta tõmmata (1) Noored põgenikud pistavad rinda Saksa kooli raskustega (1) Välismaa lühid Brasiilia veresaunade eest vastutavad rivaalitsevad jõugud Arvamus Jaanus Villiko: mida tahab narvakas? (2) Hardo Pajula: kokkutõmbumise keskel (9) Tõnis Oja: Neste ihkab võimu tagasi Juhtkiri: pealekaebamisele õhutamine ei sobi Eestisse! (9) Postimees 1934. aastal: raekojad uute peremeeste ootel Kultuur Iluravi pimeduse vastu Sport Vehklemiskoondises püsivad intriigid ikka õhus (5) Taas endasse usu leidnud Nabi: vanamoodi polnud mõtet jätkata Publikurekord Wembleyl, mošeeskandaal ja üüratud miljonid Ogier näitas kiirust, kuid põhjapanevaid järeldusi ei saa sellest veel teha Gunnar Männik: Dr Google seljavaluga sportlast ei ravi Tallinn Haabersti ringi ja Reidi tee ehitus algab tänavu Tarbija 10 kalleimat müügis olevat maja Eestis Tartu Semiootik süüdistas ülikooli raamatukogu barbaarsuses Kurt noormees töötab kaupluse kassas ja unistab suurelt (4) Sajand tagasi täitus Tartu sõjapõgenikest ja haavatutest Mari-Liis Pintson: kas Eesti iibe päästab 500 eurot või hoopis üks tubli vanaema? (2) Heljo Pikhof: vaesusahelate murdmine: 2019. aastaks Põhjamaade tasemele (1) Rannu aiandushuvilised peavad eramaalt mujale kolima Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurt noormees töötab kaupluse kassas ja unistab suurelt

5 min lugemist
  • Rimi poodides üle Eesti töötab paarkümmend kuulmispuudega inimest.
Kurt noormees Jaan Raul Ojastu ei tunne end sugugi erilisena. Ehk just sellepärast leidis ta endas julgust teenindaja tööd otsima minna. Ilmselgelt on teda aidanud ka loomupärane sarm, millega ta inimesi enda poole võidab. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu kesklinna mini-Rimis klienditeenindajana töötav 22-aastane Jaan Raul Ojastu on lapsest saati kurt olnud, nagu ka tema õde, vanemad ja teised lähisugulased.

Tellijale Tellijale

Sellest hoolimata proovib noormees sügisel ülikooli pääseda – ta unistab matemaatikaõpetaja elukutsest. Jaan Raul mäletab oma kooliajast üht matemaatikaõpetajat, kes jättis talle erakordse mulje. Too oli ainus kuulja klassitäie kurtide laste ees ning sai seal ilma viipekeelt oskamata meisterlikult hakkama. Võib-olla on ka vastupidine variant võimalik, mõtleb Jaan Raul Ojastu nüüd, kui end pedagoogina ette kujutab.

«Minu õpetaja ei osanud viipekeelt isegi mitte algtasemel. Ta rääkis kogu aeg, aga ma sain temast suurepäraselt aru, sest ta kasutas tahvlit visuaalselt väga hästi. Ta oli lihtsalt super!» meenutab Jaan Raul. 

18.01.2017 20.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto