Sisukord
Film
Postimees
20.01.2017
Eesti Eesti lühiuudised Horoskoop Sõdurid tahavad kodu, burgerit ja ekstreemparki Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakaas Riik maksab igale rongipiletile kümme eurot peale Pensioni suurus hakkab sõltuma tööaastatest Reka topeltpõhi peitis pensionieeliku saladust (4) kommentaarid Kadrioru koge jõudis eelviimasesse sadamasse Esikülg 20.01 Majandus Sõdurid tahavad kodu, burgerit ja ekstreemparki Riik maksab igale rongipiletile kümme eurot peale Ettevõtjad näevad kasumimaksus ohtu Eesti konkurentsivõimele (2) Et kasumit ei saaks laenu taha peita (1) Sündimas on maailma suurim prilli- ja läätsefirma Välismaa Välismaa lühiuudised 19.01.2017 Trumpi inauguratsiooni varjutavad enneolematud meeleavaldused (1) Itaaliat tabanud lumelaviin mattis enda alla hotelli Krimmitatarlaste eestkostja: meie rahva kohtlemine näitab Ukraina sõltumatust Venemaast Arvamus Margus Tsahkna: kindel meel ja külm närv tagavad meie julgeoleku (73) Juhtkiri: rahaga määritud rattad ja kadunud pidurid (1) Postimees 1937. aastal: Prantsuse-Balti koostöö teenib Euroopa rahu Kerstin Meresma: kodanikupalk – alustaks 300 eurost igaühele? (19) Meelis Maripuu ja Toomas Hiio: 75 aastat konverentsist, mis tegi Eesti holokausti ajaloos kurikuulsaks paigaks (3) Kultuur Kristjan Randalu: džässmuusikas oleneb kõik kontekstist Võimas ood Soome loodusele Sport Spordi lühiuudised Rallimeeste elutähtsad abilised jäävad varju Djokovic sai tunda midagi, mida polnud ammu kogenud Dakari kõige kõvem mees jõudis kätel kantuna koju Dakari rallil võidutsenud Triisa elukaaslane: mul on nüüd puhkust vaja! Mida arvavad Eesti eksperdid lennukatest ideedest, mis tapaksid jalgpalli alustalad? Tallinn Kadrioru koge jõudis eelviimasesse sadamasse Tarbija Sõdurid tahavad kodu, burgerit ja ekstreemparki Mis tuleb tegelikult välja lennuki hapnikumaskidest? Vabatahtlikuna maavärinajärgses Nepalis Tartu Vaksali tänava autouputus leiab leevendust Uus spaa pole veekeskust tühjaks tõmmanud 103-aastase naise meele teevad soojaks lillelised taldrikud Suur suusatamine jõuab jälle Nuustakule Kunstikaupmees Tiia Karelson vajab ilu ja lugusid Kuidas Oskar Luts laste kaitseks välja astus (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võimas ood Soome loodusele

3 min lugemist
Kobras, tuntud asukas ka Soome järvemaastikel. FOTO: Teemu Liakka / «Järve lugu»

Artise kino on mind alati hubasusega võlunud, vaatamata oma tagasihoidlikkusele Tallinna suurte kobarkinodega võrreldes. Kaks vaatesaali. Üks väike, teine suurem. Mõnus on pärast seanssi, selle asemel et kohe välja tormata, istuda kino eesruumis korraks lauda, võtta tass kohvi ja nähtu üle mõtteid mõlgutada. Mängutoas hullavad lapsed. Tõeline koguperekino.

Seekord linastub siin Soome loodusfilm «Ühe järve lugu» («Järven tarina»). 

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ei mäletagi, et oleks varem meie kinoekraanil näinud Soome loodusfilmi, ja veel täismetraažilist. Just see kestus teeb veidi ettevaatlikuks ja äratab ka huvi. See peab ikka järv olema, millest annab tervelt 76 minuti jooksul ekraanil talutavat lugu jutustada. Suundun uudishimulikult saali.

Üsna alguses taipan, et olen ennast tagasihoidlikust pealkirjast petta lasknud. Ühe järve loo asemel on ekraanil võimas ood Soome, selle mitmete kümnete tuhandete järvede maa loodusele. Filmi kandvaks teljeks on igavest elu loov vete eluring seotuna rahvapärimuse ja mütoloogilise maailmatunnetusega. Kaotan aja- ja ruumitaju. Jälgin järjest suurema imetluse ja huviga filmi kulgu. Ei ole mingit kahtlust: see film tõestab, et Soome on jõudnud loodusfilmide tegemisel maailma kõrgliigasse.

19.01.2017 21.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto