T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aja auk. Palun tapke hr Kinski!

Facebook Twitter
Comments
Werner Herzog ja Klaus Kinski
Werner Herzog ja Klaus Kinski Foto: Kuvatõmmis

Filmis «Doktor Živago» oli Klaus Kinskil pisiosa, kuid isegi siis oli temast nii palju tüli, et kui vändati stseeni, kus ta on rongis posti küljes, siis lõunale minnes küsis meeskond režissöör David Leanilt, kas Kinski tuleks lahti päästa, öelnud vanameister selle peale: «Las ta jääb nii!».

Werner Herzogi filmide muusikaga kuulsaks saanud Popol Vuhi peetakse krautrock’i pioneerideks. See oli aeg, kui radikaalsed noored sakslased pöördusid ameeriklaste vastu, kes, nagu selgus osalusest Vietnamis, osutusid imperialistideks. Ansambli looja Florian Fricke avastas iidse maiade raamatu «Popol Vuh» ja talle meeldis ka Bhagavadgita spiritualism.

Kuna Fricke pere oli rikas, õnnestus tal osta 800 000 marka maksev Moogi süntesaator. Saksamaal oli peale tema vaid üks Moogi-omanik. Fricke laenas pilli lahkesti ka teistele, nt Tangerine Dreamile, kuigi sellega tuli ka ettevaatlik olla, sest Tangerine võis ju niimoodi su üle lüüa kohe. Fricke müüs Moogi ka varsti maha ja läks tagasi klaveri juurde, mis oli otsesem.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles