R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nädala plaat. Minimalismi ilu

Margus Haav
, reporter
Facebook
Comments
The xx
The xx Foto: Kuvatõmmis

The xx

I See You

Young Turks

Hinne: 5

Esimese korraga võib üsna märkamatuks jääda, kui erakordselt puhas, selge joone ja sirge seljaga on see Londoni äärelinnast pärit trio The xx kolmas plaat. Ligi viis aastat ootamist tasus ära. Juhtugu eesolevate kuude jooksul mis iganes, «I See You» on album, mis mahub käesoleva aasta kõige olulisemate sekka. Plaadi kümnest palast igaüks rõhutab bändi liikmete erinevaid isiksusi ja andeid, igale muusikainstrumendile on jäetud ruumi, nootide vahel on õhku ja värskust ning kõik see kokku moodustab suurepärase terviku.

Trio eelmine, samuti suurepärane album «Coexist» (2012) sai valmis nii, et see salvestati koduste vahenditega kokku klopsitud Londoni stuudios kuskil McDonaldsi taga. The xx ei lubanud kellelgi materjali kuulata enne, kui see oli valmis, ja ühtlasi lubasid, et ei osta ühtegi burksi enne, kui plaat purgis. Mõlemast lubadusest pidasid nad kinni. «I See You» on seevastu tehtud globaalses mõttes oluliselt laiema haardega, seda salvestati stuudiotes, mis asusid New Yorgis, Marfas, Reykjavikis, Los Angeleses ja Londonis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles