Sisukord
Arter
Tänane leht
21.01.2017
Eesti Pensionireform toob olulised muudatused Õiguskomisjon tõmbab šokivangistamisele pidurit (18) Horoskoop Leppik: see pole maailma muutev revolutsioon Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Surm liikluses – võigas viis lahkuda (1) Pelikanitibu tuli munast välja Tagakülg Esikülg 21. jaanuar Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Majandus Massihagi esitajad: Cherry omanikud kantisid pankroti kartuses varad ettevõttest välja Välismaa Rootsi rahvaarv ületas kümne miljoni piiri Katrin töötab Bangladeshi slummi laste heaks (2) Arvamus Postimees 1938. aastal: laibad 325 meetrit siinpool piiri Juhtkiri: meie vasakpoolne valitsus on pensioni asjus uskumatult mõistlik (16) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Trumpi ajastu virvarr (2) Ministeeriumi vikerkaarevärvid Brexitis rohkem selgust Aivar Pau: seisab, ei seisa (4) Kultuur Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus 4 linna ja 14 etendust Nädala plaat. Minimalismi ilu Aja auk. Palun tapke hr Kinski! Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Sport Spordi lühiuudised Monte Carlo rallitragöödia: halbade juhuste kokkusattumine, aga eelkõige ettevaatamatus Ilves: kui suusatada ei jõua, pole midagi tahta (1) Eestlased hoiavad Poolas poolfinaalikohast hammastega kinni Omal nahal dopingu proovimisest üleilmse skandaalini Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu? Tallinn Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum AK Rahva hääl: mida arvavad ameeriklased Trumpist (7) Akadeemik Jaan Undusk: eks see plahvatuse ootus olegi see, mis elu kunstiks teeb Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid Andrew Kuchins: Trumpil saab olema väga keeruline venelastega ühist keelt leida (16) Mäletaja ja mälestaja Märka 4 linna ja 14 etendust Eesti kultuuri täheatlas: rahvakiriku sünd Scott Abel: Inimgranaat maailma poliitikalaval Aja auk. Palun tapke hr Kinski! David Satter: Trumpi toimik on Venemaa provokatsioon (9) Nädala plaat. Minimalismi ilu Olav Aarna: mida ühist on PISA tulemustel ja kliima soojenemisel? (2) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus Valeri Solovei: Trumpi ja Putini kokkuleppe tõenäosus on suur (21) Kõik (rootsi) mehed on sead Peeter Langovitsi tagasivaade: eestikeelne kooliatlas lõvidelt Arter Horoskoop Peaosaline rikkus maffiafilmi Noolemäng on väga tõsine asi Kui nutikas ost on nutikindad? Köögiseiklus võõramaa viljadega Perekond viib võidule Kuidas leinata Facebookis? (1) Mõistlik mood: mõttepaus Kristi Liiva: minu töös on tähendus kõige tähtsam (17) Maitseelamus maailma lõpus Parim, mida talvega peale hakata (1) Sõiduproov. Ford F-150: Kastikate kroonimata kuningas (1) Justin Petrone: vallalise elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kui nutikas ost on nutikindad?

2 min lugemist
FOTO: Mihkel Maripuu

Kehv suusailm küll, aga Arter tundis siiski huvi, kas mõni nutikinnas on juba nii hea, et sellega saaks ka lumehanges sõnumeid saata.

Erinevalt inimese nahast ei juhi tavalised kindad elektrit ja see tähendab, et nutitelefoni kasutamiseks tuleb kindad käest võtta. Külmakartlikele on lahenduseks nutikindad või olemasolevate kinnaste tuunimine spetsiaalse elektrit juhtiva niidiga. Aga mingem sel korral veel kergema vastupanu teed…

Thinsulate 4hands – 12,99 eurot.

FOTO: Mihkel Maripuu

Seemisnahksed kindad on hea hinnaga ja mitte kõige õhema voodriga, ent nutti on neil vähevõitu. Või noh, nutitelefoni ekraani juhtimiseks mõeldud nahatükike on küll olemas, aga see asub nimetissõrme otsas. Ja kes teab inimest, kes teaks inimest, kes nimetissõrmega mobiili toksib? Teisest küljest peaks kinnastatud nimetissõrm olema pöidlast märksa täpsem, aga sõnumite kirjutamine on ikkagi pigem piinarikas.

Hofler Fashion – 9,90 eurot.

FOTO: Mihkel Maripuu

Esiteks tuleb mainida, et vähem kui kümne euro eest saab neli kinnast, ja kuna need on veniva iseloomuga, siis sobib üks suurus kõigile. Tõsi, kulturistid ja muud suurekäelised sinna «kõigile» rühma ei kuulu, aga noh, tegelenud siis kirimalega.

Kõik neli kinnast on nii õhukesed, et miinuskraadidega tahaks käed taskus hoida. Nutti on neil palju, täpsemalt kolmel sõrmel viiest, ja kuna kindad on tihkelt sõrmede ümber, õnnestub Postimehe äpi kasutamine ja sõnumite saatmine päris edukalt. Kui imestate, miks uued kindad igalt poolt niidijupikesi eritavad, siis vaadake hinda.

MUJJO Touchscreen Gloves – 89,99 eurot.

FOTO: Mihkel Maripuu

Need pole tavalised kindad. Need kindad on erilised. Neid müüakse mustas pappkarbis, mille sees on must paber, millele on väga mitu korda kirjutatud läikivate tähtedega MUJJO. Hinnale vastavalt on terve šikkide kinnaste peopesa nutikas. Udupeenest nahast kinnaste õmblused moodustavad veidi kõvema koha, millega on sõnumite toksimine peaaegu et lust, aga paraku kipub pöial kindaga võitlemisest väsima. Võib-olla tuleb need kindad lihtsalt sisse… sõnumeerida?

Celly TOUCH SCREEN GLOVES – 9,99

FOTO: Mihkel Maripuu

Kes ütles, et kinnas peab olema must või äärmisel juhul porikarva? Erinevalt Hofleritest paitavad õmblused silma ja varupaari seetõttu kaasa ei anta. Sõnumite kirjutamine – rääkimata telefoni vastuvõtmisest – möödub ekstsessideta. Kuna kindad on õhukesed, sobivad need pigem nullist ülespoole jääva ilma jaoks.

Handskkompaniet Sweden – 42,99

FOTO: Mihkel Maripuu

Nendel kinnastel on kaasas kasutusjuhend, mille piltidest võib järeldada, et need on mõeldud kasutamiseks nutitelefoni, pangaautomaadi, GPS-seadme ja bensiinijaama puuteekraanidel. Perfektse viimistlusega kindad on õmmeldud fliisist, tekstiilist ja kitsenahast, mis annab mõistagi põhjuse tervitada üht Rahvusooper Estonia nõukogu verivärsket liiget. Kuigi ka kinnaste pöial on nutikas, võib selle rahulikult pangaautomaadile jätta, sest telefonis sõnumite toksimiseks sobib paremini nimetissõrme otsas olev õmblus.

Osta või mitte?

Õhukesest riidest nutikinnaste eelis on madal hind ja see, et nendega sõnumite kirjutamine on võimalik ilma suurema närvikuluta. Negatiivne on see, et külma eest sellised kindad kaitset eriti ei paku ja telefon on kinnastatud käes libe kui angerjas. Odav nahkkinnas on küll soojem, aga mugav on sellega ainult telefoni vastu võtta.

Kvaliteedi, disaini ja nutikuse eest saab esikoha MUJJO kindapaar, aga… ma annetaks need 90 eurot pigem vähiravifondi ja paneks pärast telefoni vastuvõtmist kinda kätte tagasi. Ja sõnumeid saadaksin toas.

Seotud lood
20.01.2017 23.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto