Sisukord
Arter
Tänane leht
21.01.2017
Eesti Pensionireform toob olulised muudatused Õiguskomisjon tõmbab šokivangistamisele pidurit (18) Horoskoop Leppik: see pole maailma muutev revolutsioon Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Surm liikluses – võigas viis lahkuda (1) Pelikanitibu tuli munast välja Tagakülg Esikülg 21. jaanuar Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Majandus Massihagi esitajad: Cherry omanikud kantisid pankroti kartuses varad ettevõttest välja Välismaa Rootsi rahvaarv ületas kümne miljoni piiri Katrin töötab Bangladeshi slummi laste heaks (2) Arvamus Postimees 1938. aastal: laibad 325 meetrit siinpool piiri Juhtkiri: meie vasakpoolne valitsus on pensioni asjus uskumatult mõistlik (16) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Trumpi ajastu virvarr (2) Ministeeriumi vikerkaarevärvid Brexitis rohkem selgust Aivar Pau: seisab, ei seisa (4) Kultuur Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus 4 linna ja 14 etendust Nädala plaat. Minimalismi ilu Aja auk. Palun tapke hr Kinski! Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum Sport Spordi lühiuudised Monte Carlo rallitragöödia: halbade juhuste kokkusattumine, aga eelkõige ettevaatamatus Ilves: kui suusatada ei jõua, pole midagi tahta (1) Eestlased hoiavad Poolas poolfinaalikohast hammastega kinni Omal nahal dopingu proovimisest üleilmse skandaalini Kas F1-sarjas lõppeb üks ajastu? Tallinn Tallinnas avati hinnalise väljapanekuga eramuuseum AK Rahva hääl: mida arvavad ameeriklased Trumpist (7) Akadeemik Jaan Undusk: eks see plahvatuse ootus olegi see, mis elu kunstiks teeb Selgusid Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate laureaadid Andrew Kuchins: Trumpil saab olema väga keeruline venelastega ühist keelt leida (16) Mäletaja ja mälestaja Märka 4 linna ja 14 etendust Eesti kultuuri täheatlas: rahvakiriku sünd Scott Abel: Inimgranaat maailma poliitikalaval Aja auk. Palun tapke hr Kinski! David Satter: Trumpi toimik on Venemaa provokatsioon (9) Nädala plaat. Minimalismi ilu Olav Aarna: mida ühist on PISA tulemustel ja kliima soojenemisel? (2) Jüri Reinvere: brändrahnuga Euroopas läbi ei löö Tõdemused ja seosed Indrek Koffi loomingus Valeri Solovei: Trumpi ja Putini kokkuleppe tõenäosus on suur (21) Kõik (rootsi) mehed on sead Peeter Langovitsi tagasivaade: eestikeelne kooliatlas lõvidelt Arter Horoskoop Peaosaline rikkus maffiafilmi Noolemäng on väga tõsine asi Kui nutikas ost on nutikindad? Köögiseiklus võõramaa viljadega Perekond viib võidule Kuidas leinata Facebookis? (1) Mõistlik mood: mõttepaus Kristi Liiva: minu töös on tähendus kõige tähtsam (17) Maitseelamus maailma lõpus Parim, mida talvega peale hakata (1) Sõiduproov. Ford F-150: Kastikate kroonimata kuningas (1) Justin Petrone: vallalise elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Perekond viib võidule

8 min lugemist
  • Dakari rallil kihutanud Toomas Triisa ema on Eesti rekordinaine kuulitõukes.
  • Toomas Triisa isa on võitnud NSV Liidu meistrivõistlustel autorallis pronksi.
  • Toomas Triisa vend Jüri on võitnud motovõistlustel Eestis tosin medalit.
  • Toomas Triisa õde Kaia, Koit Toome elukaaslane, on ka spordis edu saavutanud.
Toomas Triisa pärast kodumaale naasmist. FOTO: Toni Läänsalu

Toomas Triisa saavutas mõrvarlikul Dakari rallil tsiklisadulas eestlaste ajaloo parima koha. Tolles kordaminekus on suur ja kaalukas roll tema emal ja isal, samuti vennal ja õel.

Tellijale Tellijale

Veronika Triisa aimab, kust tal nii mõnedki hallid juuksekarvad on tulnud. See, kui otse öelda, võib olla poegade teene. Pojad, 34-aastane Toomas ja temast kuus aastat noorem Jüri, on motosportlased. «Õnnetusi võib juhtuda igal pool ja juhtubki, kui peab juhtuma,» ütleb noorte meeste ema fatalistlikult. «Selle eest pole keegi kaitstud.» Ometi on ta püüdnud hoida liigset muretsemist natuke vaos, sest teab: lapsed tunnetavad suurepäraselt, kui ema süda on nende pärast raske, ja sedasi, kartes ja pabistades, võib ta poegadele hoopis karuteene teha.

Täpselt nädal tagasi lõppes Veronika Triisale üks närvesöövamaid perioode tema elus. Vanem poeg Toomas osales teist korda kuulsal – ja mis siin salata, sagedaste õnnetuste, isegi surmajuhtumite tõttu võiks öelda, et kurikuulsal –, kaks nädalat kestnud Dakari rallil Lõuna-Ameerikas. Ei olnud kerge sellele kodunt koos abikaasa Jüriga arvuti ees istudes kaasa elada, tunnistab Veronika. Eriti teades Toomase eelmisest, kolme aasta tagusest Dakari võidusõidust, milliseid hulle ja karme olukordi võib ette tulla (vt lisalugu).

20.01.2017 23.01.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto